/

Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από την Στουτγκάρδη στο τελευταίο φιλικό στην Αυστρία

Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από την Στουτγκάρ...

Οι Αρκάδες ηττήθηκαν με 2-0

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Αστέρας Τρίπολης  από την Στουτγκάρδη στο τελευταίο φιλικό των Αρκάδων επί Αυστριακού εδάφους.  Για τους Γερμανούς σκόραραν οι  Τερόντε και Σίλβα, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Τάσος Δώνης.

Η Στουτγκάρδη είχε καλή κυκλοφορία μπάλας και άσκησε πίεσε ψηλά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Την πρώτη της καλή ευκαιρία τη δημιούργησε με τον Brekalo ο οποίος σε τετ α τετ με τον Αθανασιάδη δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Αστέρα.

Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους η Stuttgart σκόραρε με κεφαλιά του Terodde έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέαρς είχε δύο καλές στιγμές. Η πρώτη με ένα σουτ του Γιαννούλη και η δεύτερη με τετ α τετ και σουτ του Gondo το οποίο απέκρουσε ο Langerak.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε με καρφωτή κεφαλιά του Silva και πάλι από εκτέλεση κόρνερ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ίγκορ, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μαδίντα, Τσιλιανίδης, Μάσα, Ισνάλντο, Μανιάς

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσιφτσής, Τσουκαλάς, Γκοντό, Καλτσάς, Ευαγγέλου, Στανισάβλιεβιτς, Ντουντού, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Ζούμα, Πασαλίδης, Τσαγνκ, Δουβίκας

Στουτγκάρδη: Τσίλερ, Ινσούα, Μπάουμγκαρτλ, Μπρεκάλο, Άντο Γκρίγκιτς, Τερόντε, Ασάνο , Γκέντνερ, Παβάρτ, Μπούρνιτς, Γκίντσεκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Λάνγκερακ, Τσίμερμαν, Μπάουμγκαρτλ, Καμίνσκι, Σίλβα, Τσίμερ, Γκέντνερ (67' Μανγκαλά), Οφόρι, Οτσκάν, Μπρεκάλο (56' Βέρνερ), Τερόντε.

Παναιτωλικός: Φιλική ήττα από τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο