/

Η Αχαϊκή ηττήθηκε με 1-2 από τον ΠΑΟ Βάρδας - Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς

Η Αχαϊκή ηττήθηκε με 1-2 από τον ΠΑΟ Βάρ...

Αποβλήθηκε ο Ντάζος με δεύτερη κίτρινη

Η Αχαϊκή γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟ Βάρδας για την 2η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ' Εθνικής. Η Αχαϊκή ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ντάζος στο 56'.

Στον αγωνιστικό τομέα το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 18' με τον Αγγελόπουλο, με το ημίχρονο να βρίσκει μπροστά στο σκορ τους "κιτρινόμαυρους".

Στην επανάληψη, όμως, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, ισοφαρίζοντας στο 47' με τον Ντόμα, ενώ το τελικό 1-2 διαμόρφσε στο 70' ο Ανδριέλος.

ΑΧΑΪΚΗ (Μ. Γκόφας): Δρακόπουλος, Ντάζος, Δριμάλας, Πετρόπουλος, Μεντζελόπουλος, Κωνσταντινόπουλος, Μενίκου, Αποστολόπουλος, Καρράς, Αγγελόπουλος, Κωστούλας

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Η. Φωτόπουλος) : Κωνσταντινόπουλος, Σιδέρης, Ανδριέλος, Αγουρίδης, Πολίτης, Βατσής, Νικολόπουλος, Σαμπανέϊ, Ντόμας, Γούρμος, Καρούτης