/

Μπιτς βόλεϊ: Μία νίκη και μία ήττα για Αρβανίτη και Καραγκούνη στο Κλάνγκεφουρτ

Μπιτς βόλεϊ: Μία νίκη και μία ήττα για Α...

Τελικός πρόκρισης την Πέμπτη απέναντι στο Αυστριακό δίδυμο

Με μία νίκη και μία ήττα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Κλάνγκεφουρτ οι Βίκυ Αρβανίτη –Πένυ Καραγκούνη.

Οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες στον πρώτο τους αγώνα για τον πέμπτο όμιλο επικράτησαν με 2-1 σετ (21-17, 15-21, 16-14) των Βραζιλιάνων Αντονέλι- Λίλι στο τάι μπρέικ.

Το Ελληνικό δίδυμο ηττήθηκε με 0-2 σετ από τις Ελβετίδες Χέιντριχ-Ζούμχερ για τη δεύτερη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου και το γκρουπ πήρε «φωτιά» στην προσπάθεια για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το ελληνικό δίδυμο αντιμετωπίζει στις 11.00 της Πέμπτης τις Αυστριακές Σουτζενχόφερ/Πλέσιουτζινγκ και θέλει νίκη για να προκριθεί.

Μπιτς βόλεϊ: Δεύτερη ήττα για Αρβανίτη-Καραγκούνη στο Γκστάαντ