/

Πινγκ-πονγκ: Πρώτη και δεύτερη θέση για τους Φοίνικες Πάτρας στο Όπεν της Σίνδου

Πινγκ-πονγκ: Πρώτη και δεύτερη θέση για ...

Πρώτος ο Αλέξανδρος Μαργαρίτης και δεύτερος ο Αλέξης Κωστακιώτης στην κατηγορία παμπαίδων

Με μεγάλη επιτυχία εγινε το Σαββατοκύριακο της αποκριάς για 10η συνεχόμενη φορά το ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΟΠΕΝ ΤΗΣ ΣΙΝΔΟΥ. Στους αγώνες συμμετείχαν 198 αθλητές και αθλήτριες από 64  σωματεία που κάλυπταν γεωγραφικά όλη τη χώρα από τη Θράκη μέχρι τη Κρήτη.

Από τη πόλη μας είχαμε τη συμμετοχή στη κατηγορία παμπαίδων των αθλητών των ΦΟΙΝΙΚΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΤΡΩΝ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ και ΑΛΕΞΗ ΚΩΣΤΑΚΙΩΤΗ που ήταν το νο1 και το νο2 της κατηγορίας .

Οι δυο μικροί αθλητές των Φοινίκων, ακολουθώντας και τις οδηγίες του προπονητή  της ομάδας τους ΔΗΜΗΤΡΗ ΝΤΕΜΙΡΗ, επιβεβαίωσαν το τίτλο του φαβορί και  έφθασαν στο τελικό όπου επικράτησε ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ..

Οι αγώνες στη Σίνδο ήταν μια καλή πρόβα εν όψει  της τελικής φάσης του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ που θα γίνει στη πόλη μας τον Ιούνιο και οι δυο αθλητές των ΦΟΙΝΙΚΩΝ αναμένεται να είναι από τους πρωταγωνιστές  των αγώνων με προοπτικές για μετάλλια σε ομαδικό , ατομικό και διπλό.

Πινγκ-πονγκ: Εντυπωσιακές αναμετρήσεις στους προκριματικούς αγώνες παίδων-κορασίδων του Πανελλήνιου