/

Mπιτς χάντμπολ: Το "χρυσό" γκολ του Πατρινού Γεωργίου ...έδωσε το κύπελλο στον Φίλιππο

Mπιτς χάντμπολ: Το "χρυσό" γκο...
Λαλιώτη Αμαλία

Ο έμπειρος αθλητής έβαλε το γκολ του έδωσε το δεύτερο σετ και την ισοφάριση για την ομάδα του

Το κύπελλο Ελλάδας με την ομάδα του Φίλιππου πανηγύρισε την Κυριακή ο Πατρινός αθλητής του μπιτς χάντμπολ Κανέλλος Γεωργίου.

Η ομάδα της Ημαθίας βρέθηκε πίσω με 1-0 σετ (26-12) από την Δράμα 1986 - Summer 04, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, κερδίζοντας το δεύτερο σετ με χρυσό γκολ (κανονική διάρκεια 20-20) του Γεωργίου που οδήγησε το παιχνίδι στη διαδικασία των αιφνιδιασμών (σουτ-αουτ), όπου όντας πιο ψύχραιμη, επικράτησε με 7-4 και συνολικά με 2-1 σετ.

O  έμπειρος παίκτης σε δηλώσεις του στο thebest.gr  τόνισε: " Είμαι χαρούμενος που κερδίσαμε το κύπελλο. Αυτός ο τίτλος μας δίνει τη δύναμη για να διεκδικήσουμε το καλύτερο δυνατό στο φάιναλ φορ του πρωταθλήματος την ερχόμενη εβδομάδα".

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη συνέχεια η ελληνική αποστολή μαζί με τον Πατρινό αθλητή θα συμμετάσχει στους Μεσογειακούς αγώνες στην Ιταλία.