Back to Top
#TAGS Αιγιάλεια Κορωνοϊός 200 Χρόνια Από Την Ελληνική Επανάσταση Νάσος Νασόπουλος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

SPORTS

/

Τάε κβον ντο: Δυνατές μονομαχίες στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Τάε κβον ντο: Δυνατές μονομαχίες στο παν...

Δείτε τα αποτελέσματα

Μεγάλος ο συναγωνισμός και δυνατές οι μονομαχίες και την δεύτερη μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ταε κβον ντό itf παίδων, κορασίδων, παμπαίδων, παγκορασίδων, στο νέο κλειστό της ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας περιλάμβανε το αγώνισμα της μάχης, για τις μικρές κατηγορίες 11 και 12 ετών, ο ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου ήταν ο μοναδικός σύλλογος που κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ο ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη ο σύλλογος που κατέκτησε τα περισσότερα μετάλλια, συνολικά πέντε.


Στους αγώνες συμμετέχουν 496 μικροί αθλητές και αθλήτριες, από 80 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα και υποστηρικτές της προσπάθειας της διοργανώτριας Αθλητικής Ομοσπονδίας Ταε Κβον Ντό Ελλάδας (Α.Ο.Τ.Ε.), ήταν ο Δήμος Θεσσαλονίκης, η ΧΑΝΘ και το Capsis Hotel Thessaloniki.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας, στο αγώνισμα της μάχης:

Παμπαίδες: -35 κ.: 1) Παμπόρης Κωνσταντίνος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 2) Ζηλάκος Πέτρος (ΑΣ Ζέας), 3οι) Σημάδης Ιωάννης (ΑΣ Άτλας Ευκαρπίας), Ευθυμίου Γεώργιος (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου). -40 κ.: 1) Ζάχος Ηλίας (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου), 2) Δημητρίου Ιωάννης (ΓΑΣ Chon Ji), 3οι) Δαμίγος Γεώργιος (ΑΣ Ολύμπιος Ζευς), Τσιρίκας Νικόλαος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν). -45 κ.: 1) Κιρμιτζίδης Παναγιώτης (ΑΣ Άμιλλα Ιλίου), 2) Παπαχρήστου Χρήστος (ΑΟ Αρχαγγέλου), 3οι) Αλιάτης Βασίλειος (Μαχητές του Βορρά), Μπάσιος Γεώργιος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων). -52 κ.: 1) Μακρίδης Ανδρέας (ΑΓΣ Νέας Φιλαδέλφεια), 2) Λασκαρίδης Ρολάνδος (ΑΣ Λευκός Πύργος), 3οι) Λατόνι Ντένις (ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου), Μπαγιαζίδης Παντελής (Παναθλητικός Αθλ. Ένωση Συκεών)

Παγκορασίδες: -43 κ.: 1) Μαρούλη Ελένη (ΑΣ Ζέας), 2) Βήτου Φανή (ΑΣ Μίκρας), 3ες) Λεονταρίδου Δήμητρα (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Φαναρά Μαρία-Άννα (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.) -50 κ.: Καραβεζίρη Βάγια (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 2) Παπαδοπούλου Μαρία (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 3ες) Αρχίπωβα Άννα (ΑΣ Μαύρων Ζωνών), Λαβίδα Δήμητρα (ΑΣ Μύγδονες)

-57 κ.: 1) Λυκέσα Μαγδαληνή (ΑΣ Ίκαρος Επανωμής), 2) Παραλίκη Μυρτώ (ΑΣ Ίκαρος Επανωμής), 3ες) Κατινίου Αλεξάνδρα (ΑΣ Μακεδών Λαγυνών), Κουρετινλή Μαρία (Σωματείο Αθλητική Δομή)

+57 κ.: 1) Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (ΑΣ Βασιλικών Mars), 2) Καραγιάννη Αθανασία (ΑΣ Ντότζανγκ), 3ες) Κατή Νικολέτα (ΑΣ Αλέξανδρος), Καϋμενάκη Νεφέλη (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων)

Η συγκομιδή μεταλλίων των 23 συλλόγων που «είδαν» αθλητές τους στο βάθρο… 5 μετάλλια

ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη (χρυσό, αργυρό, 3 χάλκινα) 3 μετάλλια

ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου (2 χρυσά, χάλκινο), 2 μετάλλια

ΑΣ Ζέας (χρυσό, αργυρό), ΑΣ Ίκαρος Επανωμής (χρυσό, αργυρό), ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων (2 χάλκινα), 1 μετάλλιο

Χρυσά οι ΑΓΣ Νέας Φιλαδελφείας, ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης, ΑΣ Βασιλικών Mars, αργυρά οι ΑΟ Αρχαγγέλου, ΑΣ Λευκός Πύργος, ΑΣ Μίκρας, ΑΣ Ντότζανγκ, ΓΑΣ Chon Ji και χάλκινα οι ΑΣ Αλέξανδρος, ΑΣ Άτλας Ευκαρπίας, ΑΣ Μακεδών Λαγυνών, ΑΣ Μαύρων Ζωνών, ΑΣ Μύγδονες, ΑΣ Ολύμπιος Ζευς, ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου, Μαχητές του Βορρά, Παναθλητικός Αθλ. Ένωση Συκεών, Σωματείο Αθλητική Δομή.

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports