/

Α2 χάντμπολ: Άντεξε ένα ημίχρονο η Ακαδημία των Σπορ

Α2 χάντμπολ: Άντεξε ένα ημίχρονο η Ακαδη...

Ηττήθηκε με 31-21 από τον Άρη Νικαίας εκτός έδρας

Νέα ήττα γνώρισε η Ακαδημία των Σπορ στο πρωτάθλημα της Α2 χάντμπολ. Οι πατρινοί ηττήθηκαν με 31-21 από τον Άρη Νικαίας εκτός έδρας.

Δεν τα κατάφεραν οι παίκτες της Ακαδημίας των Σπορ στην επανάληψη του β΄ ημιχρόνου να διατηρήσουν τον ρυθμό του δεύτερου 15λέπτου του α΄ ημιχρόνου και δίκαια υπέκυψαν από το 40΄ και μετά στην ανωτερότητα των παικτών του Άρη Νικαίας.

Οι Πατρινοί όταν επέβαλαν τον ρυθμό τους κυρίως στο α΄ ημίχρονο έλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα και ακολουθούσαν στο σκορ τον δυνατό Άρη Νικαίας και μάλιστα μέσα στην έδρα του.

Η κόπωση κυρίως μετά το 50΄ ήταν καθοριστική καθώς και η ανωτερότητα των παικτών του Άρη Ν. που τον βοήθησε κυρίως σιγ΄- σιγά να ανοιγουν την ψαλίδα του σκορ, όπου τελικά έλλειψε στα 10 γκολ διαφορά.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 9-4, 12-8, 13-11, 14-13 (ημ.), 18-15, 21-15, 24-17, 26-19, 30-19, 31-21.

Δίλεπτα: 5-3. Πέναλτι: 2/3-1/2

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Παναγιωταρόπουλος 1, Μαρκάτος 2, Παπαδόπουλος 1, Βύρλος, Παπαγιαννακόπουλος 1, Γεωργίου 7, Κωνσταντάκης, Μάρκοβιτς 2, Κωνσταντινίδης 2, Τριανταφύλλου, Τσάμης , Τόμοβιτς 5, Χαραλαμπάκης

Χάντμπολ: Δύσκολη αποστολή για την Ακαδημία των Σπορ