/

Βόλεϊ: Η Ολυμπιάδα γνώρισε την ήττα από την Νίκη Αιγινίου

Βόλεϊ: Η Ολυμπιάδα γνώρισε την ήττα από ...

Αν και προηγήθηκε η πατρινή ομάδα με 2-0 σετ

Με το αριστερό ξεκίνησε η Ολυμπιάδα τις αναμετρήσεις της, στην πρώτη φάση των μπαράζ ανόδου. Συγκεκριμένα συγκλονιστική εξέλιξη είχε ο δεύτερος αγώνας της πρεμιέρας, καθώς Νίκη Αιγινίου και Ολυμπιάδα Πατρών έλυσαν τις διαφορές τους στο τάι μπρέικ.

Η Ολυμπιάδα πήρε τα δύο πρώτα σετ στην… παράταση και φάνηκε να έχει το πάνω χέρι στο ματς, ωστόσο η Νίκη Αιγινίου ισοφάρισε σχετικά εύκολα σε 2-2 κι ακολούθησε η μάχη στο τάι μπρέικ.

Η Νίκη ξέφυγε με 10-7, η Ολυμπιάδα μείωσε σε 10-9, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει και το σετ έληξε με 15-13.

Τα σετ: 25-27, 25-27, 25-15, 25-20, 15-13.

Νίκη Αιγινίου (Στράντζαλης): Κόκκινος, Βουλκίδης, Δημητριάδης, Μαυροβουνιώτης, Παπαλεξίου, Μήλης, λίμπερο ο Αντωνιάδης, Ματσκίδης, Γκορίδης, Κιόσσες.

Ολυμπιάδα (Δαρείος): Θεοδωράκης, Βαλουξής, Φιλίππου, Κοσμάς, Βασιλάκος, Ντόντης, λίμπερο ο Γεωργακόπουλος, Μακρής (λίμπερο), Ράπτης, Γεράνιος, Παναγόπουλος.