/

Μπάσκετ: Φιλική νίκη του Απόλλων Carna επί το Κόροιβου Αμαλιάδας

Μπάσκετ: Φιλική νίκη του Απόλλων Carna ε...

Οι μελανόλευκοι επικράτησαν με 72-67 στην Περιβόλα

Σε φιλικό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, ο Απόλλων CARNA νίκησε τον Κόροιβο Αμαλιάδας με 71-67. Ο Κώστας Μέξας όπως και στην αναμέτρηση με την Καρσίγιακας έτσι και σε αυτή δεν είχε στη διάθεση του, τους τραυματίες Βεργίνη και Μπάβτσιτς.

Μια μόλις μέρα μετά το επετειακό φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Καρσίγιακα, ο Απόλλων Πάτρας φιλοξένησε στο κλειστό της ομάδας, δίχως την παρουσία φιλάθλων, τον Κόροιβο και κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη.

Καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι δύο ομάδες της Basket League βρίσκονταν κοντά στο σκορ, με τους Πατρινούς να παίρνουν τα τελευταία λεπτά το προβάδισμα και το ροζ φύλλο αγώνα με 72-67.

Τα Δεκάλεπτα: 16-19, 34-31 (ημ.), 53-50, 71-67 (τελ.).

ΑΠΟΛΛΩΝ: (13/29διπ., 7/23τρ., 24/34β., 34-5ριμπ.): Τζόουνς 8, Μαστρογιαννόπουλος 7 (1), Σλαφτσάκης 1, Τσιάρας 3 (1), Μπαζίνας, Καλινόσκι 10 (2), Ναούμης 4, Ράσελ 7 (1), Κουζέλογλου 7 (1), Κόμπινς 9, Διαμαντάκος 12, Νιφόρας 3 (1).

ΚΟΡΟΙΒΟΣ: (20/40διπ., 4/19τρ., 15/24β., 29-6ριμπ.): Μπράουν 13 (1), Γκρόθερ 10 (2), Σπυριδωνίδης 4 (1), Αποστολίδης, Μιλουτίνοβιτς 13 (6/10διπ., 6ριμπ.), Χατζηνικόλας 5, Μπεκρής, Σαχπατσίδης 4, Χουλ 13 (4/5διπ., 5/7β., 4ριμπ.), Μιχάλογλου 4, Συνετός, Κάτζος, Αθανασόπουλος.