/

Η Κάτω Πόλη κέρδισε με ανατροπή την Άνω Πόλη - ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

Η Κάτω Πόλη κέρδισε με ανατροπή την Άνω ...

Στο παιχνίδι των παλαιμάχων

Η Κάτω Πόλη, αν  και βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την Άνω Πόλη, στο καθιερωμένο φιλικό της Μεγάλης Παρασκευής τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 και να συνεχίσει το θετικό σερί των τελευταίων χρόνων.

Για την Άνω Πόλη σκόραρε με πέναλτι ο Λεγάτος στο 23', ενώ για την Κάτω Πόλη ισοφάρισε ο Σίνος στο 86' και το γκολ της νίκης πέτυχε ο Ζήκος στο 90'.

Στην έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των Νίκου Λεγάτου και Θόδωρου Μουγκογιάννη, που έφυγαν πρόσφατα από τη ζωή, ενώ δόθηκαν πλακέτες στις οικογένειές τους, για την προσφορά τους στο ποδόσφαιρο της Πάτρας.

Στο πρώτο μέρος σφύριξε ο Ανδρέας Λαγός, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Θανάσης Μπόρτζαρης, με σταθερό βοηθό τον Θόδωρο Χριστόπουλο.