/

Λυκούδης: "Χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση μας"

Λυκούδης: "Χάσαμε την αυτοσυγκέντρω...

Δήλωσε ο προπονητής της ομάδας βόλεϊ της Παναχαϊκής

Ικανοποιημένος έμεινε από το αποτέλεσμα του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη ο προπονητής της ομάδας βόλεϊ της Παναχαϊκής, Γιώργος Λυκούδης ο οποίος ειπε:

«Φεύγουμε με καλό απολογισμό από τον Έβρο, αλλά μας μένει και η πίκρα που δεν πήραμε τη νίκη. Μας πίεσε ο αντίπαλος και εμείς δεν αντέξαμε γιατί χάσαμε το μυαλό μας και την αυτοσυγκέντρωση μας.

Οι διαιτητές έκαναν δύο, τρία λάθη σε βάρος μας αλλά δεν καθόρισαν το αποτέλεσμα. Κρατάμε τον βαθμό και συνεχίζουμε για το μεγάλο στόχο της παραμονής».

Από την άλλη πλευρά ο προπονητής του Εθνικού Σάκης Μουστακίδης δήλωσε: «Έτσι όπως πήγε το παιχνίδι είμαστε ευχαριστημένοι που νικήσαμε. Ο αγώνας θα είχε διαφορετική τροπή εάν είχαμε ισοφαρίσει σε 1-1 σετ. Δε νομίζω πως θα πηγαίναμε τάι μπρεικ.

Χάσαμε το 2ο σετ μέσα από τα χέρια μας, αλλά είμαι ευχαριστημένος που δεν το βάλαμε κάτω, παλέψαμε για την ανατροπή με σωστό τρόπο, με την τακτική μας σε σερβίς και μπλοκ και πήραμε τη νίκη».