/

Θα έχει δεύτερη ευκαιρία η γυναικεία ομάδα της ΕΑΠ

Για να πάρει την άνοδο στην Α2 Εθνική

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ γνώρισε την ήττα με 3-0 (25-27, 23-25, 12-25) σετ από την Κόρινθο και πλέον η πατρινή ομάδα θα διεκδικήσει την επιστροφή της στην Α2 Εθνική σε αγώνες μπαράζ.

Δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι στο πρωτάθλημα των γυναικών οι δεύτερες ομάδες θα έχουν μία ακόμη ευκαιρία για να μπορέσουν να διεκδικήσουν την άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία.

Στον αγωνιστικό τομέα τώρα οι "μελανόλευκες" πάλεψαν τα δύο πρώτα σετ, ενώ στο τρίτο δεν κατάφεραν να παίξουν στα ίσια τις αντίπαλες που ήρθαν στην Πάτρα με αρκετό κόσμο. Συγκεκριμένα οι φίλοι της Κορίνθου έκαναν ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία τους στην κερκίδα του κλειστού της ΕΑΠ.

"H Κόρινθος είχε εύκολο  έργο γιατί χρειαζόταν μόνο μία νίκη για να πάρει την  άνοδο και αυτό δημιούργησε άγχος σε εμάς. Από εκεί και  πέρα τα κορίτσια προσπάθησαν  παρά τη δυσκολία του αγώνα και θα συνεχίσουν την προσπάθεια αυτή στα μπαράζ" τόνισε ο κόουτς της πατρινής ομάδας Ανδρέα Φαλιέρος μετά το τέλος του αγώνα.

Πηγή: Εφημερίδα Match Αχαϊας - Δείτε το σημερινό πρωτοσέλιδο