#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

Μεγάλη νίκη στο τέλος για την Σιτυ, νέο σόου του Μέσι στην Κύπρο

Μεγάλη νίκη στο τέλος για την Σιτυ, νέο ...

Τα αποτελέσματα της ημέρας στο Champions League

Μεγάλες βραδιές επεφύλασσε και η αποψινή αγωνιστική για το Champions League με ανατροπές στο τέλος απο Σίτυ και ΤΣΣΚΑ, προκρίσεις αλλά και ανοιχτούς λογαριασμούς.

O Σέρχιο Αγκουέρο εκμεταλλεύθηκε τα αμυντικά λάθη της Μπάγερν και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ανέτρεψε τα δεδομένα υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι με 3-2. Σε "νεκρό" χρόνο η ΤΣΣΚΑ απάντησε στο γκολ του Τότι και το 1-1 την κρατά ζωντανή στην υπόθεση-πρόκριση στους 16 του Champions League.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρόμα 1-1

(93' Μπερεζούτσκι - 43' Τότι)

Μάντσεστερ Σίτι - Μπάγερν 3-2

(22' πέν, 85', 91' Αγκουέρο - 40' Τσάμπι Αλόνσο, 45' Λεβαντόβσκι)

Η μεγάλη μάχη της Μπαρτσελόνα με την Παρί Σεν Ζερμέν για την πρωτιά του ομίλου τους θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική. Την Τρίτη οι Καταλανοί συνέτριψαν με 4-0 τον ΑΠΟΕΛ στη Λευκωσία ενώ οι πρωταθλητές Γαλλίας νίκησε 3-1 τον Αγιαξ στο Παρίσι.

Παρί Σεν Ζερμέν - Άγιαξ 3-1

(33', 83' Καβάνι, 79' Ιμπραχίμοβιτς - 67' Kλάασεν)

ΑΠΟΕΛ - Μπαρτσελόνα 0-4

(27' Σουάρες, 38', 58', 87' Μέσι)

Χωρίς να δείξει οίκτο, η Τσέλσι συνέτριψε 5-0 την Σάλκε μέσα στη Γερμανία, σφραγίζοντας την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ και την κορυφή στον 7ο όμιλο.Καθυστέρηση λόγω προβλήματος στο φωτισμό του γηπέδου, στο Σπόρτινγκ-Μάριμπορ.

Σάλκε - Τσέλσι 0-5

(2' Τέρι, 29' Γουίλιαν, 44' αυτ. Κίρχοφ, 76' Ντρογκμπά, 78' Ραμίρες)

Σπόρτινγκ - Μάριμπορ 3-1

(10' Μανέ, 35' Νάνι, 65' Σλιμανί - 45' αυτ.Τζέφερσον)

Με γκολ του Μικέλ Σαν Χοσέ στο 68ο λεπτό, η Αθλέτικ Μπιλμπάο νίκησε 1-0 την Σαχτάρ στην "Λβιβ Αρίνα" κι έκανε δώρο στην Πόρτο την πρώτη θέση του 8ου ομίλου. Με νίκη ή ισοπαλία στο ματς του "Σαν Μαμές" κόντρα στην ΜΠΑΤΕ, η βασκική ομάδα θα πάρει το εισιτήριο του Europa League.

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Πόρτο 0-3