/

Θετική εμφάνιση για την ομάδα Κ15 του Παναιγιαλείου

Θετική εμφάνιση για την ομάδα Κ15 του Πα...

Tην αδικεί το σκορ

Αδικημένη από το σκορ, όχι όμως και από την εμφάνιση, είναι η ομάδα Κ15 του Παναιγιαλείου, η οποία χθες το μεσημέρι γνώρισε την ήττα (0-4) στο δημοτικό στάδιο Αιγίου από την ομάδα επίλεκτων Νέων της ΕΠΣ Αχαΐας.

Οι «μικροί» τού Χρήστου Παρασκευόπουλου γνώριζαν εξαρχής τη δύσκολη αποστολή τους, καθώς είχαν να «κοντραριστούν» με ποδοσφαιριστές μεγαλύτερης ηλικίας (γεννηθέντες 1997 και 1998), ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, που παραλίγο να επιβραβευτεί και με ένα γκολ, όταν ο Ζαφειρόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την αιγιώτικη ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός (κυρίως από τους «μελανόλευκους») έπεσε, καθώς ο τεχνικός τού ΠΓΣ πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές ρίχνοντας στο ματς μικρότερης ηλικίας ποδοσφαιριστές (γεννηθέντες το 2002), κάτι που εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι αντίπαλοι, οι οποίοι και επιβλήθηκαν με το ανωτέρω σκορ.

Στα θετικά τής σημερινής αναμέτρησης, η πολύ καλή κυκλοφορία τής μπάλας (κυρίως στο α΄ ημίχρονο) από τους «μικρούς» τού Παναιγιαλείου, οι οποίοι δείχνουν σημαντική βελτίωση μέρα με την ημέρα, αλλά και η παρουσία αρκετών φιλάθλων, γεγονός που αποδεικνύει ότι ο κόσμος της Αιγιάλειας «αγκαλιάζει» ολοένα και περισσότερο την αξιόλογη αυτή πρωτοβουλία τής διοίκησης.