/

Βόλεϊ: Η Παναχαϊκή ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό

Βόλεϊ: Η Παναχαϊκή ηττήθηκε με 3-0 σετ α...

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική κόντρα στον Παναθηναϊκό, από τον οποιο ηττήθηκε με 3-0 σετ  για το πρωτάθλημα της Βόλεϊ Λιγκ. Στον αγωνιστικό τομέα ο Παναθηναϊκός με "εκτελεστή" τον Σωτήρη Πανταλέων (σημείωσε 14 πόντους εκ των οποόιων οι 6 ήταν από μπλοκ) και άριστη υποδοχή από Ανδρεόπουλο, Γκούζντα νίκησε την Παναχαϊκή και σημείωσε την δεύτερη νίκη του και μάλιστα με τρίποντο στο εφετινό πρωτάθλημα.

Η Παναχαϊκή γνώρισε την πέμπτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες, είχε κακή υποδοχή και η επίθεση μόλις που έφτασε στο 41% αποτελεσματικότητα. Επιπλέον οι πατρινοι έκαναν πολλά, συνολικά 32 από τους 75 πόντους του τριφυλλιού. Γενικά η εικόνα των δύο ομάδων ήταν εντελώς διαφορετική από την αναμέτρηση τους πριν από 35 ημέρες στο Λιγκ Καπ στο Βραχάτι.

Τότε η Παναχαϊκή είχε νικήσει 3-0 αλλά τώρα οι πράσινοι κατάφεραν να γίνουν ομάδα, να βελτιώσουν τα λάθη τους και να πάρουν την πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Διαιτητές: Γεωργουλέας, Φραγκάκης

Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-22

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Σιλμπερνάτζελ 9 (8/9 επ., 1 μπλοκ), Δρογκάρης 2 (2 άσσοι), Μπέλος 7 (6/15 επ., 1 άσσος), Ανδρεόπουλος 3 (3/13 επ., 54% υπ. - 23% άριστες), Πανταλέων 14 (8/9 επ., 6 μπλοκ), Μπολζάνι 6 (4/13 επ., 2 άσσοι, 25% υπ. - 0% άριστες) / Γκούζντα (λ, 57% υπ. - 43% άριστες), Ένσινγκ 4 (4/8 επ., 20% υπ. - 0% άριστες).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Κοτσιλιάνος 8 (7/22 επ., 1 μπλοκ, 60% υπ. - 60% άριστες), Πόλτσλοπεκ 2 (2/3 επ.), Νιέβες 5 (1/3 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ρουμελιώτης Ν. 14 (14/25 επ.), Κωστόπουλος 5 (5/9 επ., 48% υπ. - 24% άριστες), Οράμας 5 (1/8 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Ρουμελιώτης Μ. (λ, 53% υπ. - 7% άριστες), Ντόντης 1 (1/5 επ.), Σαλαβασίδης.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα...

18.30 Η πατρινή ομάδα έχασε το τρίτο σετ με 25-22.

18.15 Ο Παναθηναϊκός πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ με 16-15, ενώ τα ποράγματα έχουν γίνει ακόμη πιο δύσκολα για την Παναχαϊκή η οποία χάνει με 20-16

18.05 Ξεκίνησε το τρίτο σετ με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 8-5, αλλά η Παναχαϊκή ισοφάρισε σε 8-8

17.50 Η Παναχαϊκή δεν μπορεί να βρει ρυθμό κόντα στον Παναθηναϊκό από τον οποίο έχασε με διαφορά και το δεύτερο σετ με 25-18.

Ο Παναθηναϊκός κρατά το προβάδισμα με 16-11 επί της Παναχαϊκής

Η Παναχαϊκή χάνει με 8-5 και στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ του δεύτερου σετ κόντρα στον Παναθηναϊκό

17.25 Ολοκληρώθηκε το πρώτο σετ, το οποίο έχασε η Παναχαϊκή με 25-17 από τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός έφτασε πρώτος και στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με 16-12 επί της πατρινής ομάδας.

17.10 Ξεκίνησε το πρώτο σετ με την Παναχαϊκή να χάνει με 8-6 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης από τους "πράσινους".

17.00 Η Παναχαϊκή παίζει εκτός έδρας με τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Βόλεϊ Λιγκ. Παρακολουθείστε από το thebest.gr την εξέλιξη του αγώνα

Βόλεϊ: Φιλική επικράτηση για την Παναχαϊκή