/

Πόλο: Δεύτερη ήττα για τα κορίτσια της ΝΕΠ

Στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος

H γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ γνώρισε την ήττα με 11-5 από την Γλυφάδα, για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής. Πλέον η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου θα διεκδικήσει την πρώτη της νίκη σε λίγη ώρα κόντρα στο Ρέθυμνο.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, αφού με το καλημέρα έφυγε με τέσσερα γκολ διαφορά και η λήξη της πρώτης περιόδου την βρήκε προηγούμενη με 5-1.

Στη δεύτερη περίοδο αυτό το προβάδισμα διευρύνθηκε και έφτασε τα έξι γκολ (7-1) χάρη στην εκπληκτική άμυνα και την εξαρετική Πατρινή Σταυρούλα Παπαϊωάννου που έκανε σωρεία επεμβάσεων.

Πόλο: Η γυναικεία ομάδα της ΝΕΠ έχασε από τον Εθνικό

Στο τρίτο οκτάλεπτο ήρθε μια αντίδραση από την αχαϊκή ομάδα που μείωσε σε 7-3, όμως αυτό δεν είχε συνέχεια αφού με σερί 3-0 ο ΑΝΟ Γλυφάδας έκλεισε την περίοδο προηγούμενος με 10-3.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές δοκιμές με τις άμυνες να παίζουν κυριάρχο ρόλο και το 11-5 ήταν αυτό που επισφράγησε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 2-0, 3-2, 1-2