/

Μπάσκετ: Ήττα του Προμηθέα στην παράταση από τον ΠΑΟΚ με 75-73 - Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα στο «Δ.Τόφαλος»

Μπάσκετ: Ήττα του Προμηθέα στην παράταση...

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Ο Προμηθέας υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο "Δ. Τόφαλος" για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

19:19 Ο Προμηθέας έχασε δικό του παιχνίδι στην κανονική διάρκεια και στην παράταση ξέμεινε από δυνάμεις, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει ένα ανέλπιστο διπλό στην Πάτρα με σκορ 75-73.

19:04 Ο ΠΑΟΚ περνάει μπροστά μετά από πολύ ώρα και προηγείται του Προμηθέα με 70-68 στα μέσα της παράτασης. Συγκλονιστική αναμέτρηση!

18:57 Ο Προμηθέας υπέπεσε σε σωρεία σημαντικών λαθών στο τελευταίο λεπτό κι έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα ήταν 64-64.

18:41 Ο Προμηθέας διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα στο πρώτο μισό του τελευταίου δεκαλέπτου. Η Πατρινή ομάδα είναι μπροστά με 56-49 στο 35ο λεπτό.

18:28 Σε μεγάλο ντέρμπι εξελίσσεται η αναμέτρηση μετά το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Ο ΠΑΟΚ έχει πλησιάσει τον Προμηθέα σε απόσταση αναπνοής, 51-47 και το τελευταίο δεκάλεπτο αναμένεται συναρπαστικό.

18:20 Ο Προμηθέας έκανε την δικιά του αντεπίθεση, με πρωταγωνιστή τον Γερομιχαλό, και στο 25ο λεππτό προηγε18:20 Ο Προμηθέας έκανε την δικιά του αντεπίθεση, με πρωταγωνιστή τον Γερομιχαλό, και στο 25ο λεππτό προηγείται με 48-41.

18:18 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να πετυχαίνει ένα γρήγορο 8-0 και να μειώνει στον πόντο, 42-41.

17:57 Ο Προμηθέας κυριάρχησε απόλυτα στο δεύτερο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 30-15, προηγείται στο ημίχρονο του ΠΑΟΚ με (+9) 42-33.

Ο πρωτοεμφανιζόμενος, Ντόυσαν Τόντιτς κάνει θραύση για τους Πατρινούς και έχει ήδη 16 πόντους. Ο Κρομά με 8 τον ακολουθεί, ενώ ο Γλυνιαδάκης με 13 είναι ο κορυφαίος του ΠΑΟΚ.

17:37 Ο Προμηθέας έχει φέρει τούμπα την αναμέτρηση, και με εντυπωσιακή άμυνα προηγείται με 26-20 του ΠΑΟΚ στο 15ο λεπτό.

17:25 Έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο «Δ.Τόφαλος» με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 18-12 του Προμηθέα.

Από τον Προμηθέα ξεχωρίζει ο Τόντιτς, ο οποίος στην πρώτη του εμφάνιση έχει σημειώσει ήδη 6 πόντους.

17:14 Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυναμικά στην αναμέτρηση και έχει βραχυκυκλώσει τον Προμηθέα. Ο δικέφαλος προηγείται με 10-4 στο πρώτο 5λεπτο στο «Τόφαλος».

17:00 Ξεκίνησε ο αγώνας και ο Προημηθέας προηγείται με 4-2 του ΠΑΟΚ

Παρουσίαση των ομάδων με κλειστά φώτα και λέιζερ στο «Τόφαλος» σε Αμερικάνικα πρότυπα.,

Πάνω από 2.000 Πατρινοί φίλαθλοι στο γήπεδο, παρουσία και περίπου 100 οπαδών του ΠΑΟΚ.