/

Α1 βόλεϊ: Ο Φοίνικας Σύρου επικράτησε στο τάι μπρέικ της Παναχαϊκής στο «Κουκούλι»- Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

Α1 βόλεϊ: Ο Φοίνικας Σύρου επικράτησε στ...

Οι «κοκκινόμαυροι» κατέκτησαν μόνο έναν βαθμό παρόλο που προηγήθηκαν με 2-1 σετ

Η Παναχαϊκή αντιμετωπίζει τον Φοίνικα Σύρου στο Κουκούλι στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της VolleyLeagye. Οι κοκκινόμαυροι έχουν στόχο την δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Παναχαϊκή έχοντας νικήσει στο Κουκούλι την Κηφισιά θέλει να επαναλάβει την επιτυχία της και μάλιστα απέναντι στην φιναλίστ του περσινού πρωταθλήματος.

Ο Παναγιώτης Παπαδόπουλος δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα, εκτός από την περίπτωση του Γιάννη Λιβαθηνού που σταδιακά ανεβάζει στροφές αλλά ακόμα δεν κάνει άλματα.

Οι Πατρινοί ισοβαθμούν στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς μαζί με Κύζικο και Ηρακλή Χαλκίδας.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

20:17 Ο Φοίνικας Σύρου επικράτησε στο τάι μπρέικ με 24-22 και πήρε την νίκη στο «Κουκούλι».

Η Παναχαϊκή προηγήθηκε με 2-1 σετ αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα από τους νησιώτες, παίρνοντας έναν βαθμό.

20:14 Εντυπωσιακή ανατροπή για την Παναχαϊκή στο τάι μπρέικ, έφερε το παιχνίδι στα ίσα. 21-21 στο «Κουκούλι» σε ένα τάι μπρέικ θρίλερ.

19:57 Προβάδισμα για τον Φοίνικα Σύρου στο τάι μπρέικ με 8-4 στο τεχνικό τάιμ άουτ.

19:48 Ο Φοίνικας Σύρου ήταν πιο συγκεντρωμένος μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άου και επικράτησε στο τέταρτο σετ με 25-21, ισοφαρίζοντας σε 2-2 την Παναχαϊκή στο «Κουκούλι».

Στο τάι μπρέικ οδηγούνται οι δύο ομάδες.

19:38 Εντυπωσιακή ανατροπή για την Παναχαϊκή που με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Ρουμελιώτη,  βρίσκεται προηγούμενη στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ του τέταρτου σετ με 16-13.

19:27 Δυναμικά μπήκε ο Φοίνικας Σύρου στο 4ο σετ και έκλεισε το πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ προηγούμενος με 8-5.

19:17 Η Παναχαϊκή πήρε το τρίτο σετ με 25-23! Μετά το δεύτερο τάιμ άουτ ο Φοίνικας Σύρου ισορρόπησε το παιχνίδι και το τρίτο σετ έγινε ντέρμπι.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, με τον αρχηγό, Νίκο Ρουμελιώτη να πετυχαίνει κρίσιμους πόντους και να «χαρίζει» στην Παναχαϊκή το τρίτο σετ και το προβάδισμα με 2-1.

Οι «κοκκινόμαυροι» εξασφάλισαν τον ένα πόντο από το σημερινό παιχνίδι και στοχεύουν πλέον σε «καθαρή» νίκη.

19:04 Η Παναχαϊκή συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο τρίτο σετ και πάει στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ προηγούμενη με 16-10.

Πολύ κοντά στην κατάκτηση του τρίτου σετ οι «κοκκινόμαυροι» και στην εξασφάλιση του ενός βαθμού.

18:55 Φανταστικό ξεκίνημα στο τρίτο σετ για την Παναχαϊκή, προηγήθηκε μέχρι και με 5-0 και οδηγήθηκε στο πρώτο τεχνικό τάιμ προηγούμενη με 8-4.

18:46 Άνετη επικράτηση για τον Φοίνικα Σύρου στο δεύτερο σετ και ισοφάριση σε 1-1 στο «Κουκούλι».

Οι νησιώτες πάτησαν γκάζι μετά το πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ και πήραν με άνεση το δεύτερο σετ με 25-14.

18:40 16-8 μπροστά ο Φοίνικας Σύρου στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ του 2ου σετ. Μεγάλο προβάδισμα για τους νησιώτες να ισοφαρίσουν σε 1-1 τα σετ.

18:31 Ο Φοίνικας Σύρου προηγείται με 8-6 στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ του δεύτερου σετ στο «Κουκούλι».

18:28 Μισογεμάτο το κλειστό στο «Κουκούλι». Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα από τον κόσμο των «κοκκινόμαυρων».

18:22 Η Παναχαϊκή κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-19. Προηγείται έτσι με 1-0 του Φοίνικα Σύρου στο «Κουκούλι».

18:18 Η Παναχαϊκή με τον Νίκο Ρουμελιώτη κάνει το 16-13 και βρίσκεται μπροστά και στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ.

18:12 Η Παναχαϊκή έχει ξεκινήσει δυναμικά και προηγείται με 10-7 στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Ν. Ρουμελιώτης, Δημητριάδης, Ρεκ, Μπαράχας, Σορμάζ, Βλαχοστάθης, λίμπερο ο Μ. Ρουμελιώτης.

Φοίνικας Σύρου (Νικόλιτς): Χήρας, Πάρις, Μίρντακ, Σούρδι, Ευφραιμίδης, λίμπερο ο Ζήσης.