/

Βόλεϊ: Δεύτερη ήττα για την Παναχαϊκή, αυτή τη φορά από τον Παναθηναϊκό

Βόλεϊ: Δεύτερη ήττα για την Παναχαϊκή, α...

Με 3-0 σετ εκτός έδρας

H Παναχαϊκή γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό, εκτός έδρας για τη 2η αγωνιστική της Βόλεϊ Λιγκ. Οι "κοκκινόμαυροι" κυνηγούσαν συνεχώς το σκορ χωρίς να μπορέσουν να απειλήσουν τους γηπεδούχους.

Με τον Παναθηναϊκό έκανε την πρώτη του εμφάνιση στο πρωτάθλημα ο Αργεντινός διαγώνιος Γκονζάλες ο οποίος σημείωσε 11 πόντους με 9/20 τελειωμένες επιθέσεις.

Πρώτος σκόρερ του τριφυλλιού ήταν ο Σέρβος Λαζάρ Τσίροβιτς με 14 πόντους και ποσοστό αποτελεσματικότητας στην επίθεση 59% (13/22).

Η Παναχαϊκή είχε πρώτο σκόρερ τον Νίκο Ρουμελιώτη με 13 πόντους και ποσοστό αποτελεσματικότητας 50%. Η Παναχαϊκή μετά από δύο αγώνες στο πρωτάθημα έχει δύο ήττες.

Ένταση δημιουργήθηκε στο 17-14 του 3ου σετ όταν ο Νίκος Ρουμελιώτης είπε πως έχει δύσπνοια από καπνογόνο που είχαν ανάψει οι οπαδοί του Παναθηναϊκού ένα σετ νωρίτερα.

Ο αγώνας διακόπηκε για μερικά λεπτά και ξεκίνησε πάλι με πόντο του αρχηγού της Παναχαϊκής που μείωσε το σκορ 17-15, αλλά στη συνέχεια ο Τσίροβιτς με δύο πόντους άνοιξε και πάλι τη διαφορά και ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη.

Τα σετ: 25-17, 25-16, 25-18.

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης, Τσίροβιτς, Δημητριάδης, Γκονζάλες, Πανταλέων, Ρανγκέλ, λίμπερο ο  Δαρίδης,

Παναχαϊκή (Συνοδινός): Ρεκ, Δημητριάδης, Σορμάζ, Μπαράχας, Ν. Ρουμελιώτης, Βλαχοστάθης, λίμπερο ο Μ. Ρουμελιώτης,

Και τώρα πιάστε την! Η Παναχαϊκή νίκησε τον Τσικλητήρα στην Πύλο και επιστρέφει "σπίτι" της