/

Βόλεϊ: Τρίτη νίκη για την ΕΑΠ

Οι "μελανόλευκοι" του Άρη Αγγελόπουλου κέρδισαν και την Καλαμάτα

Η νεανική ομάδα της ΕΑΠ πέρασε και το εμπόδιο της Καλμάτας το περασμένο Σάββατο εκτός έδρας κατακτώντας την τρίτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής βόλεϊ των ανδρών.

Η ομάδα της Πάτρας ξεκίνησε πολύ δυνατά πετυχαίνοντας να κερδίσει το πρώτο σετ 25-19, βάζοντας τις βάσεις για ένα καλό αποτέλεσμα.

Στα δύο επόμενα σετ η γηπεδούχος ομάδα, με όπλο το καλό σερβίς δημιούργησε προβλήματα στην υποδοχή της ΕΑΠ και πέτυχαν να πραγματοποιήσουν την ανατροπή και να προηγηθούν 2-1 σετ.

Μεγάλη μάχη έγινε στο 4ο σετ με την ΕΑΠ να πετυχαίνει να οδηγήσει τον αγώνα στο 2-2 σετ και στο τάι-μπρέικ.

Στο τάι-μπρείκ έγινε νέα μάχη, με το σκορ να εναλλάσσεται συνεχώς. Στο τέλος η Ε.Α.Π. κατάφερε να κερδίσει το σετ με 18-16 και το ροζ φύλλο πετυχαίνοντας την τρίτη κατά σειρά νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική οι μελανόλευκοι ταξιδεύουν στη Νέα Πέραμο, αντιμετωπίζοντας το φαβορί του ομίλου ΚΥΖΙΚΟ.

Τα σετ: 19-25, 25-17, 25-21, 23-25, 16-18.

Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Μάνα, Κακαλέτρης, Ντάκουρης, Μανιατέας, Κωτσάκης, λίμπερο ο Εξαρχέας ,  Μπεσής, Σκαρτσίλης.

ΕΑΠ (Αγγελόπουλος): Πατρινός, Σαρακίνης, Τσαρκάτογλου, Μούρτζης, Κάβουρας, Δασκαλόπουλος, λίμπερο  ο Σύρος ,  Καραγεώργος  (λίμπερο), Κανελλόπουλος, Δρακόπουλος, Μακρυγιάννης, Καραγιάννης, Γιαννούτσος.

Βόλεϊ: Άλλη μία νίκη για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ