/

O Απόλλωνας ...καθάρισε στην παράταση (77-72) με τον Κόροιβο

O Απόλλωνας ...καθάρισε στην παράταση (7...

Σε ένα επεισοδιακό στο τέλος ματς στην Περιβόλα

Αν και χρειάστηκε την παράταση τελικά ο Απόλλωνας διατήρησε το αήττητο στην έδρα του κερδίζοντας τον Κόροιβο με 77-72, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με το οποίο έκλεισε με νίκη το 2014.

Στην κανονική διάρκεια ο Απόλλωνας αν και είχε το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα έδειξε να είναι ιδανικός αυτόχειρας, επιτρέποντας στον Κόροιβο να παέι το ματς στην παράταση.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 65-71 και 68-72 στο ένα λεπτό! Ο Αργυρόπουλος με τρίποντο έβαλε μπροστά τον Απόλλωνα με 73-72 στα 27'' και ο Αγγελόπουλος αστόχησε  στα 11'΄, ενώ στα 9''έγινε χαμός! Ο Γκάρετ αρπάχτηκε με τον Αργυρόπουλο μετά από μια φάση και φάνηκε να ρίχνει και μια γροθιά, ενώ στην συνέχεια μπήκε από τον πάγκο ο Σκορδίλης και λίγο έλλειψε να έχουμε  γενική σύραξη! Τελικά υπήρξαν τεχνικές ποινές, αντιαθλητικό στον Γκάρετ και αποβολές και συμψηφισμούς των ποινών.

Στη συνέχεια η ψυχραιμία του Γεωργαλή στις βολές έκανε το 77-72 και έδωσε τη νίκη στον Απόλλωνα.

Δεκάλεπτα: 21-9,29-22,51-41,65-65(κ.α). 77-72

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Σκορδίλης 14(6/10δ,15ρ), Αργυρόπουλος 8,Γκαλογουέι 11(9ρ,6ας), Πεν 10(2/14τρ!!), Φιτζπάτρικ 4(1/6σ,7ρ), Αντωνάκης, Ελ Αμιν 20(3/7τρ), Μολφέτας 6,Γεωργαλής 4

ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Μαρκόπουλος):Μαγκέτ 7(9ρ), Μάρσαλ 12,Γιαννακίδης , Αγγελόπουλος 9,Παπαπέτρου, Ντέιβις 28(7/12δ,3/7τρ), Κανονίδης 5,Γκάρετ 6,Ρούμπιο 5,