Την κυριακή 25/2/2024 στις 19.00 στην αίθουσα της Χριστιανικής Στέγης στην οδό Πανταντάσσης 61
Η Χριστιανική Στέγη Πατρών που εδρεύει στην οδό Παντανάσσης 61, μεταξύ Κανακάρη & Κορίνθου, προσκαλεί το κοινό στην ομιλία που θα κάνει ο Αρχιμανδρίτης π. Αρτέμιος Αργυρόπουλου, Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητροπόλεως Πατρών.
Η εκδήλωση προγραμματίζεται για την Κυριακή Τελώνου & Φαρισαίου, 25 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 7:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων της Χριστιανικής Στέγης, στον 1ο όροφο.
Ο π. Αρτέμιος θα μιλήσει με θέμα: «ὁ ταπεινῶν ἑαυτόν ὑψωθήσεται».
Να θυμίσουμε πως με εξαιρετική επιτυχία, είχε πραγματοποιηθεί στην κατάμεστη κεντρική αίθουσα εκδηλώσεων της Χριστιανικής Στέγης Πατρών η εκδήλωση κοπής της Παραδοσιακής Βασιλόπιτας της Χριστιανικής Στέγης την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024 στις 6 το απόγευμα.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του, και ευλόγησε την βασιλόπιτα, ως εκπρόσωπος του σεβασμιοτάτου Μητροπολίτου Πατρών κ.κ. Χρυσοστόμου, ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Κερνίτσης κ. Χρύσανθος.
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/wmirwpjfjj65d8d4bfbef5d.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/jnrogndgtv65d8d4cbce083.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/twmoumnhec65d8d4cec4355.jpg)
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr