/

Europa: Νάπολι και Ντνίπρο αναδείχθηκαν ισόπαλες στον πρώτο ημιτελικό

Europa: Νάπολι και Ντνίπρο αναδείχθηκαν ...

Καλύτεροι οι Ιταλοί, οι Ουκρανοί το προβάδισμα

Ντνίπρο συνεχίζει τα θαύματα, καθώς κατάφερε να πάρει ισοπαλία με 1-1 από τη Νάπολι στο "Σαν Πάολο", έτσι απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Europa League στην Βαρσοβία.

Το γκολ πάντως το Σελεζνιόβ στο 81', ένα λεπτό μετά την είσοδό του, δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ήταν σε θέση οφ-σάιντ ο σκόρερ.

Νωρίτερα ο Μπόικο είχε σταματήσει 4 φορές τον Ιγκουαΐν, ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Νταβίντ Λόπεθ στο 49', έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς... συγκινήσεις.

Σκόρερς: 49' Νταβίντ Λόπεθ / 81' Σελεζνιόβ

ΝΑΠΟΛΙ: Αντούχαρ, Μάτζο, Μπρίτος, Γκουλάμ, Ζορζίνιο, Νταβίντ Λοπεθ (71' Γκαργκάνο), Χάμσικ, Καγιεχόν (77' Γκαμπιαντίνι), Ινσίνιε (82' Μέρτενς), Ιγκουαΐν.

ΝΤΝΙΠΡΟ: Μπόικο, Φεντέτσκι, Ντόουγκλας, Τσεμπεριάτσκο, Λέο Μάτος, Κάνκαβα (69' Μπέζους), Φεντορτσούκ, Ροτάν, Λουτσκέβιτς (57' Μπρούνο Γκάμα), Κονοπλιάνκα, Κάλινιτς (80' Σελεζνιόβ).

Πηγή: sport24.gr