Φινάλε με νίκη για τον Παναιγιάλειο στη Γ' Εθνική

Κοινοποίηση
Tweet

Εξασφάλισε άνετα την παραμονή του

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι ο Παναιγιάλειος νίκησε το απόγευμα της Κυριακής με 4-3 εκτός έδρας την Ερανη Φιλιατρών για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου και ολοκλήρωσε με νίκη στο 59ο πρωτάθλημα Γ' Εθνικής

Η ομάδα του Αιγίου μπήκε πολύ δυνατά και στο 22΄ήταν μπροστά με 0-3  με τα γκολ των Μακρή (2) και Τακίδη και είχε καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση νίκη. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 36΄ με τον Καραμπέτσο που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο  Παναιγιαλειος μπήκε δυνατά και στο β΄ μέρος, έκανε το 1-4 με τον Θεοφανόπουλο στο 52΄ και το μόνο που συνέβη ηταν στα τελευταία λεπτά η Ερανη να μειώσει σε 2-4  στο 64΄ και σε 3-4 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Χάμος, Τακίδης, Κίτος, Βιλανάκης, Μακρής, Κοιντοχρήστος, Λούκας, Θεοφανόπουλος, Λιάτος, Τρέσα, Βήτος.

Θύελλα Ραφήνας-Ρόδος 3-0
ΠΑΣ Κόρινθος-ΑΟ Πυλίου Κω 2-2
Ιάλυσος-ΑΕ Μυκόνου 1-0
ΑΕ Μεσολογγίου-Ερμιονίδα 1-2
Αστέρας Βάρης-Μαρκό 3-0
Εράνη Φιλιατρών-Παναιγιάλειος 3-4
ΑΕΡ Αφάντου-Βύζα3-0 α.α