Xάντμπολ: Διπλασίασε τις νίκες του ο Φίλιππος Βέροιας

Κοινοποίηση
Tweet

Επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση του Φιλίππου με την ΑΕΣΧ Πυλαίας στη Βέροια. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 28-26, ωστόσο η ομάδα του Πάνου Γούσιο ήταν αρκετά μαχητική και κατάφερε να μειώσει σε 25-24 (55’) από 21-15 (42’) που ήταν πίσω στο σκορ.

Στα τελευταία λεπτά με ηγέτη τον Παπαδόπουλο ο Φίλιππος κατάφερε να «κλειδώσει» την νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 5-3, 9-4, 11-6, 13-6, 15-10 (ημχ), 17-12, 19-14, 22-17, 24-19, 25-24, 28-26

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αρβανιτίδης, Νικολαΐδης 1, Ζλατάνος, Μιχαηλίδης 2, Χαραλαμπίδης, Δομπρής 4, Κύρτσιος, Κόντης 2, Τριανταφυλλίδης 3, Μπουκοβίνας 1, Κωστακίδης 5, Αποστολίδης 1, Μπαλτατζίδης 2, Βραζάλιτσα 3, Παπαδόπουλος 4, Ψωμιάδης.

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης, Αντωνιάδης, Καλόμοιρος, Αλατσατιανός 1, Βραχιολίδης, Τσαβδάρης 5, Σεβαστίδης 5, Αλμπάνης, Παπαδόπουλος 2, Ζαφείρης, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος 7, Σπυρόπουλος 2, Κατσαρός, Ανανιάδης 4.

Διαιτητές: Λινάρδος- Στεφανίδης

Δίλεπτες: 5/3, Κόκκινες: 41’ Καλόμοιρος, 55’ Τριανταφυλλίδης, Πέναλτι: 1/1-4/6