/

Μετά από τέσσερις αγώνες, ο Ολυμπιακός πέτυχε νίκη

Επικράτησε του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη

Μετά από τέσσερις αγώνες, ο Ολυμπιακός πέτυχε νίκη και μάλιστα μέσα στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον εξαιρετικό και φέτος Πανιώνιο σε ένα συγκλονιστικό ως προς την εξέλιξη ματς. Η ομάδα του Τάκη Λεμονή, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να επικρατήσει με 4-3, για την 7η αγωνιστική της Super League. Πρωταγωνιστής ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, με δύο γκολ (37΄, 45΄) κόντρα στην παλιά ομάδα του, ενώ το πρώτο σημείωσε ο Σισέ (19΄) και το τελευταίο ο Φορτούνης με πέναλτι στο 87΄. Ο Σπιριντόνοβιτς μόλις στο 3ο λεπτό, ο Μασούντ με πέναλτι στο 82΄ και ο Ντουρμισάι στο 84΄ τα γκολ των γηπεδούχων.
Πηγή: ΑΠΕ – ΜΠΕ