BEST VIEW

/

ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΤΟ ON COURT RIO TENNIS CLUB-ΠΟΙΟΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΣΤΟ 1ο POOL TOURNAMENT

ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΤΟ ON COURT RIO TENN...
Μπακοπούλου Άντυ
[email protected]

Tένις φανατικά

Σε μεγάλες φόρμες οι χομπίστες λάτρεις της αντισφαίρισης της πόλης μας, συμμετείχαν σε ένα ακόμα φιλικό τουρνουά του πανοραμικού On Court Rio Tennis Club στο Πλατάνι. Πάνω από 100 τενίστες ήταν εκεί για να αποδείξουν δυναμικές επιδόσεις και «fair play» παραμερίζοντας τις καθημερινές τους υποχρεώσεις για το αναζωογονητικό γήπεδο. Ποιοι όμως παρέλαβαν τα κύπελλα και κατέκτησαν τις πρώτες θέσεις;

To 1ο Pool Tournament 2017 με οικοδεσπότες τους Νικόλα Αρβανιτάκη και Αλεξία Παππά ολοκληρώθηκε με τα πιο πλατιά χαμόγελα και πλούσιες εντυπώσεις από αγωνιστικές φάσεις. Σταθερά ονόματα συμπολιτών που «τόχουν» με τη ρακέτα αλλά και νέα πρόσωπα επικράτησαν και χειροκροτήθηκαν ενισχύοντας τη γενική αίσθηση πως το άθλημα του τένις έχει αυξήσει θεαματικά τη δημοτικότητά του και είναι τελικά μια μεγάλη action αγάπη των ημερών μας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

*Μονό Ανδρών : 1η θέση Παπαϊωάννου Γ. - 2η θέση Περαντώνης Γ.

*Μονό Γυναικών : 1η θέση Καλαδελφού Τ. - 2η θέση Φλώρου Ε.

*Διπλό Ανδρών : 1η θέση Κουρμπανάς Κ./Λέγκας Μ. - 2η θέση Παπαϊωάννου Γ./Παππάς Μ.

*Διπλό Γυναικών : 1η θέση Παντελή Μ./Πατατούκου Μ. - 2η θέση Καλαδελφού Τ./Παππά Α.

*Διπλό Μικτό : 1η θέση Μεντζελόπουλος Μ./Κουρμπανά Μ. - Αναγνωστόπουλος Β./Δανιά Ρ.