/

Ποδόσφαιρο: Δύο γκολ ο Μήτρογλου, πάντα πρώτη η Μπενφίκα

Ποδόσφαιρο: Δύο γκολ ο Μήτρογλου, πάντα ...

Σε τρομερή κατάσταση ο διεθνής επιθετικός

Περίοδο αγωνιστικής ανόδου διανύει ο Κώστας Μήτρογλου. Μετά το γκολ που σημείωσε απέναντι στην Ντόρτμουντ για το Champions League, ο Ελληνας άσος σκόραρε δις και οδήγησε την Μπενφίκα σε άνετη νίκη επί της Τσάβες με 3-1.

Ο διεθνής στράικερ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό και που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 89`, ενώ μεσολάβησαν τα τέρματα του Σίλβα στο 50` για τους «αετούς της Λισαβόνας» και του Ρενάν στο 44ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Παράλληλα, με το γκολ του Ουρτάδο στο 34΄ η Γκιμαράες επιβλήθηκε 1-0 της Μορεϊρένσε στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 23ης αγωνιστικής της Primera Liga στην Πορτογαλία.

Ποδόσφαιρο: Επιμένουν οι Κινέζοι για τον Μήτρογλου