/

Βόλεϊ: Ήττα για την Παναχαϊκη από τον Ολυμπιακό στο Ρέντη

Βόλεϊ: Ήττα για την Παναχαϊκη από τον Ολ...

Οι κοκκινόμαυροι πάλεψαν το παιχνίδι αλλά ηττήθηκαν με 3-0 σετ

Ο Ολυμπιακός συνέχισε τις καλές εμφανίσεις του στο πρωτάθλημα και με λίγα λάθη και αποτελεσματική επίθεση νίκησε την Παναχαϊκή με 3-0 σετ στο γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη.

Είναι η τρίτη νίκη του Ολυμπιακού επί της Παναχαϊκής μέσα σε 40 ημέρες μετά τις δύο νίκες με το ίδιο σκορ στην Α΄και Β΄φάση του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

Στο 1ο σετ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 9-1 στο 1ο σετ και πήρε από την αρχή τον έλεγχο Στο 2ο σετ η Παναχαϊκή κατάφερε να αντισταθεί μέχρι το πρώτο μισό. Είχε προβάδισμα 1-2 πόντων μέχρι το 15-14.

Εκεί πήγε ο Κοκκινάκης στο σερβίς και με σερι 6-0 έφερε τον Ολυμπιακό στο 20-15 και κάπου εκεί κριθηκε και ο αγώνας καθώς στο 3ο σετ ο Γιώργος Λυκούδης τράβηξε στον πάγκο τους Ρουμελιώτη, Λιβαθηνός και πέρασε τον Ντονά διαγώνιο και στην πάσα τον Χρηστιά.

1ο σετ: 8-1, 16-8, 21-14, 25-18
2ο σετ: 6-8, 16-15, 21-16, 25-19
3ο σετ: 8-6, 16-12, 21-16, 25-18

Bόλεϊ: Η Παναχαϊκή πήρε το τρίποντο από τον Ηρακλή
Βόλεϊ: Εύκολη νίκη και πρόκριση για τον Ολυμπιακό στους "16" του CEV Cup