#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Ευρωεκλογές 2024

/

Δύσκολη νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Πλατανιά

Δύσκολη νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι σ...

Κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη παρέμειναν οι Ηπειρώτες

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο στους "Ζωσιμάδες", ο ΠΑΣ στην επανάληψη ήταν καλύτερος από τον Πλατανιά και επικράτησε με σκορ 1-0, χάρη σε ένα τέρμα του Ακόστα στο 53ο λεπτό.

Ο Στρούνα στις καθυστερήσεις έσωσε πάνω στη γραμμή την προσπάθεια του Γουνδουλάκη και κράτησε το τρίποντο για την ομάδα του.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΣ ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς, ενώ ο Πλατανιάς παρέμεινε στην 15η με 28.

Γκολ: 53' Ακόστα

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς (57' Γιάκος), Μιχαήλ (63' Σκόνδρας), Τζημόπουλος, Κοροβέσης (79' Ντάσιος), Τσουκαλάς, Ίλιτς, Ναδάλες, Ακόστα, Χαρίσης.

Πλατανιάς (Παράσχος): Ολιμπά, Μενδρινός (77' Μιλούνοβιτς), Μπανανά, Κουλιμπάλι (59' Γκαβιλάν), Ιτούα, Μαχαμάτ, Αποστολόπουλος, Τόρες, Γιακουμάκης (66' Γουνδουλάκης), Δημήτρης, Αγκιλέρ.

Πηγή: sport24.gr