/

Με δύο πρόσωπα ο Ολυμπιακός, 3-3 με την Μάλαγα

Στο πρώτο φιλικό μπροστά στον κόσμο του

Ο Ολυμπιακός στον πρώτο του φετινό αγώνα μπροστά στους φιλάθλους του ήρθε ισόπαλος 3-3 με την ισπανική Μάλαγα. Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 3' όταν ο Παπάζογλου στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Μέγερι. Στην συνέχεια, οι Πειραιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά οι κεφαλιές των Μήτρογλου και Σιόβα δεν βρήκαν το στόχο τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζαρντίμ άλλαξε το σύστημα της ομάδας και με την είσοδο του Τζεμπούρ ο Ολυμπιακός έγινε πιο επιθετικός. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 56΄ με σουτ στην κίνηση του Μήτρογλου μετά από ωραία πάσα του Λυκογιάννη. Ο ίδιος παίκτης στο 67΄ με προβολή έκανε το 2-1. Ο Μανωλάς στο 78΄ πήρε το ριμπάουντ μετά από ασταθή απόκρουση του Καμενί και έκανε το 3-1. Αλλά οι Ισπανοί με γκολ των Ελισέου στο 81΄ και Φερνάντες στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν.