/

Σταμάτησε το σερί της πρωταθλήτριας-Ισοπαλία της Παναχαϊκής στη Χαλκίδα

Σταμάτησε το σερί της πρωταθλήτριας-Ισοπ...

Στο 1-1 έμεινα οι δύο ομάδες, για την 29η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής

Η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να διευρύνει ακόμα περισσότερο το σερί της και έμεινε στο 1-1 με την Χαλκίδα στην πόλη της Εύβοιας. Οι γηπεδούχοι έγιναν έτσι η μοναδική ομάδα στον όμιλο, που δεν κατάφερε να κερδίσει η Παναχαϊκή, παίρνοντας δίκαια και μαθηματικά τη δεύτερη θέση.

Η Παναχαϊκή δεν άντεξε την πίεση της Χαλκίδας στο δεύτερο ημίχρονο, και παρά την εξαιρετική απόδοση του Βασίλη Σούλη, δέχθηκε την ισοφάριση στο 87 λεπτό.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας, με την Παναχαϊκή να προηγείται τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου με τον κορυφαίο της σκόρερ, στο δεύτερο γύρο, Γιάννη Σπανό.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τελείως διαφορετική εικόνα με την Χαλκίδα να κλείνει την Παναχαϊκή στα καρέ της και τον Σούλη να πραγματοποιεί σωρεία εξαιρετικών επεμβάσεων, κυρίως απέναντι στον Βεζυρτζόγλου.

Στην μία και μοναδική φορά που δεν τα κατάφερε να αντιδράσει, η Χαλκίδα ισοφάρισε με τον Πατρινό μέσο, Ντελέκο.

Η Παναχαϊκή μπορεί να μην έπιασε τα συνηθισμένα στάνταρ απόδοσης που έχει τον τελευταίο καιρό, έφτασε όμως μία ανάσα από την διεύρυνση του σερί νικών της, που σταμάτησε στις 6.

Η Χαλκίδα από την άλλη έχει να θυμάται ότι είναι η μοναδική ομάδα φέτος που δεν ηττήθηκε από την Παναχαϊκή και πανάξια κέρδισε την δεύτερη θέση πίσω από τους πρωταθλητές.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

19:06 Λήξη της αναμέτρησης στην Χαλκίδα με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

19:04 Αποβάλεται ο σκόρερ Ντελέκος με δεύτερη κίτρινη στα τελευταία δευτερόλεπτα τις αναμέτρησης.

18:57 Γκολ για την Χαλκίδα με τον Ντελέκο στο 87ο λεπτό, που φέρνει το παιχνίδι στα ίσα

18:54 Δύο μεγάλες φάσεις για την Παναχαϊκή σε ένα λεπτό, με τον Ντουμάνη να κρατάει το 0-1

Ελευθεριάδης και Αδαμόπουλος χάνουν τις μεγάλες ευκαιρίες να κάνουν το 0-2

18:47 Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι η Παναχαϊκή καθώς μπήκαμε στο 75ο λεπτό

18:43 Νικητής σε μία ακόμα μονομαχία με τον Βεζυρτζόγλου , ο Βασίλης Σούλης

Εντυπωσιακός ο νεαρός πορτιέρο

18:42 Νέο διάλειμμα από τον διαιτητή για να δροσιστούν οι παίχτες

18:38 Τα αποτελέσματα του 3ου ομίλου αυτή την ώρα:

ΠΑΟ Βάρδας – Ερμιονίδα 2-1

Ζευγολατιό – Αιολικός 2-0 (τελικό)

Δόξα Μεγαλόπολης – Παναργειακός 2-1 (τελικό)

18:35 Η Παναχαϊκή κλείνει τις αλλαγές τις στο 65ο λεπτό με διπλή αλλαγή

Ο Κωσταντακόπουλος περνάει στην θέση του Μπιτσάκου και ο Μωραΐτης στην θέση του σκόρερ Σπανού

18:32 Νέα μεγάλη επέμβαση του Βασίλη Σούλη σε τετ α τετ του Βαλκάνου στο 62’

Εξαιρετική η Χαλκίδα στο δεύτερο ημίχρονο, έχει κλείσει την Παναχαϊκή στα καρέ της

18:28 Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Χαλκίδα, ξανά με τον Βεζυρτζόγλου

18:24 Θεαματικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

18:23 Τεράστια ευκαιρία για την Χαλκίδα με τον Πολίτη

Ο επιθετικός των γηπεδούχων πλάσαρε άουτ, όντας ελεύθερος στα αριστερά της περιοχής

18:19 Απειλεί ξανά ο Σπανός, στην επόμενη φάση

Η μπάλα περνάει λίγο άουτ

18:18 Ακόμα μία πολύ μεγάλη επέμβαση του Βασίλη Σούλη σε προβολή του Βογιατζόγλου στο 48ο λεπτο

18:16 Ευχαριστήρια ανακοίνωση της Παναχαϊκής Συμμαχίας στην Χαλκίδα για την φιλοξενία, διαβάστηκε στα μεγάφωνα του γηπέδου, πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Πραγματικά πρωτοφανής κίνηση για τα δεδομένα του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

18:15 Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο με τη Χαλκίδα να είναι στη σέντρα

Αλλαγή για την Παναχαϊκή.

Ο Αδαμόπουλος πέρασε στη θέση του Βλάχου

*Η Παναχαϊκή ευτύχησε να προηγηθεί στο πιο κρίσιμο σημείο(42’), με τον συνήθη ύποπτο, στο δεύτερο γύρο, Γιάννη Σπανό.

Έτσι οι «κοκκινόμαυροι» έκλεισαν προηγούμενοι το ημίχρονο, σε μία πολύ κακή από πλευράς θεάματος αναμέτρηση.

Η Παναχαϊκή έχει την συντριπτική κατοχή, αλλά σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια τον τελευταίο καιρό, δεν μπορεί να διασπάσει την εξαιρετικά καλοστημένη άμυνα των γηπεδούχων.

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται το δεύτερο ημίχρονο, για να δούμε αν η Παναχαϊκή θα καταφέρει να πάρει την 7η συνεχόμενη νίκη της.

Φωστήρας – Λουτράκι 0-0

ΠΑΟ Βάρδας – Ερμιονίδα 1-1

Θήβα – Παναρκαδικός 1-1

17:56 Ημίχρονο στην Χαλκίδα μετά από 2 λεπτά καθυστερήσεων

17:50 Εντυπωσιακή επέμβαση του Βασίλη Σούλη στην επόμενη φάση, σε σουτ του Βεζυρτζόγλου

Ο νεαρός τερματοφύλακας έδειξε μέρος από το τεράστιο ταλέντο του

17:49 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή

Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Πολίμου από αριστερά, που έκοψε την κατάλληλη στιγμή στον Σπανό κι αυτός άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό

17:43 Προσπαθεί να βρει χώρους ο Σπανός στην άμυνα της Χαλκίδας.

Δεν τον βοηθάει το κέντρο της Παναχαϊκής, που παρόλο που έχει την κατοχή, δεν μπορεί να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις για την άμυνα των γηπεδούχων.

17:39 Γίνεται σκληρό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, με αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα.

Κίτρινη κάρτα για τον Μπιτσάκο, με την Χαλκίδα να προσπαθεί να επιτεθεί στα τελευταία λεπτά.

17:33 Διακοπή στην αναμέτρηση για τραυματισμό παίχτη των γηπεδούχων.

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μέχρις στιγμής στην αναμέτρηση. Η Παναχαϊκή κρατάει την κατοχή αλλά δεν βρίσκει κενούς χώρους.

17:30 Αρκετή ζέστη στη Χαλκίδα, με το θερμόμετρο να δείχνει πάνω από 30 βαθμούς.

Δροσίζονται σε κάθε ευκαιρία οι παίχτες.

17:26 Αρχηγός σήμερα για την Παναχαϊκή, ο Λυμπέρης Στεργίδης

17:24 Την απόλυτη κατοχή διατηρεί η Παναχαϊκή που έχει προλάβει να κάνει και δυο ευκαιρίες.

Σουτ του Βλάχου βρήκε στα σώματα, ενώ ο Μακρυδημήτρης βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση μετά από φάση διαρκείας αλλά αστόχησε.

17:11 Την πρωτοβουλία των κινήσεων αναλαμβάνει σε μία ακόμη αναμέτρηση η Παναχαϊκή.

Στημένη στην χωρίς κενά η άμυνα της Χαλκίδας.

17:10 Η ενδεκάδα της Χαλκίδας: Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Λουκάς, Πολίτης, Βεζυρτζόγλου, Βαλκάνος.

17:08 Σέντρα στο παιχνίδι

17:06 Η ενδεκάδα της Παναχαϊκής: Σούλης, Βλάχος, Πολίμος, Σούλης Σ. Μακρυδημήτρης, Γκίνο, Στεργίδης, Μπιτσάκος, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Σπανός.

17:02 Κατάμεστο το γήπεδο της Χαλκίδας και πολύ ωραίο κλίμα σε μια αναμέτρηση γιορτή.

17:00 Η Χαλκίδα τιμάει τον Κώστα Κατσουράνη και τον Κώστα Χαλκιά για την προσφορά τους στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η Παναχαϊκή αντιμετωπίζει την Χαλκίδα για την 29η και προτελευταία αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι πρωταθλητές θέλουν να κατακτήσουν μία ακόμη νίκη, στην πόλη της Χαλκίδας, επικρατώντας ταυτόχρονα και της μοναδικής ομάδας που δεν έχουν κερδίσει μέχρι σήμερα.

Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα παρατάσσονται οι «κοκκινόμαυροι», με τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο να αναμένεται, να παρουσιάσει μια ενδεκάδα με αρκετές αλλαγές.