/

Μπάσκετ: Μπαίνει σε περιπέτειες ο Απόλλωνας Carna-Εντός έδρας ήττα από τα Τρίκαλα-Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης στην Περιβόλα

Μπάσκετ: Μπαίνει σε περιπέτειες  ο Απόλλ...

Οι Θεσσαλοί επικράτησαν με 73-68 των "μελανόλευκων" και τους άφησαν 3 νίκες πίσω τους

Οδυνηρή ήττα για τον Απόλλωνα Carna (68-73) στην Περιβόλα από τα Τρίκαλα, για δεύτερη φορά μέσα στην χρονιά μάλιστα. Οι «μελανόλευκοι» πλέον, και σε συνδυασμό με το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί, βρίσκονται σε πολύ δυσχερή θέση για την παραμονή τους στην Α1.

Οι Θεσσαλοί με την νίκη τους αυτή άφησαν τον Απόλλωνα 3 νίκες πίσω τους και αναπνέουν με μεγαλύτερη σιγουριά.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

18:50 Τα Τρίκαλα παίρνουν μεγάλη νίκη στην Περιβόλα απέναντι στον Απόλλωνα Carna με 73-68. Σε πολύ δύσκολη θέση οι «μελανόλευκοι» ενόψει της συνέχειας.

18:45 Τα Τρίκαλα διατηρούν ένα σταθερό προβάδισμα στο τέταρτο δεκάλεπτο και προηγούνται με 65-70 του Απόλλωνα, δύο λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

18:34 Με έναν τρομερό Χίκεϊ που έχει φτάσει τους 15 πόντους, ο Απόλλωνας πλησίασε σε απόσταση αναπνοής τα Τρίκαλα (60-61), 7 λεπτά πριν το φινάλε.

18:27 Ντέρμπι για γερά νεύρα στην Περιβόλα. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου τα Τρίκαλα προηγούνται με 57-54 του Απόλλωνα.

18:15 Τα Τρίκαλα έχουν μπει εντυπωσιακά στο δεύτερο ημίχρονο στην Περιβόλα και με ένα επιμέρους 12-4, προηγούνται με 47-40, 6 λεπτά πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου.

17:52 Με μεγάλο πρωταγωνιστή των αρχηγό του, Δημήτρη Βεργίνη, ο Απόλλωνας Carna προηγείται με βραχεία κεφαλή (36-35) των Τρικάλων, στο ημίχρονο του μεγάλου ντέρμπι στην Περιβόλα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ: Χίκεϊ 5 (1), Βεργίνης 9 (3), Κουζέλογλου 7 (2), Καλινόσκι, Ρέινς 3, Στόκτον 2, Διαμαντάκος 5, Σλαφτσάκης 4, Ράσελ 1, Μπάβτσιτς, Τσιάρας.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Κάφεϊ 5 (1), Μπιρούτα, Μπάρλοου 4, Καλογιαννίδης, Χότον 2, Μανωλόπουλος 7 (1), Λίποβι 11 (1), Εζιούκου 2, Πουλιανίτης 2, Καλλές 2, Βαρυτιμιάδης.

17:42 Μεγάλο ντέρμπι στην Περιβόλα με συνεχής διακυμάνσεις στο σκορ. Ο Απόλλων ξαναπαίρνει το προβάδισμα με 35-33, δύο λεπτά πριν το τέλος.

Τα Τρίκαλα είχαν προηγηθεί προσωρινά (28-31) για πρώτη φορά στην αναμέτρηση.

17:38 Τα Τρίκαλα με αντεπίθεση και σερί 7-0 φέρνουν την αναμέτρηση στα ίσια (28-28), πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

17:28 Με πρωταγωνιστές τους Κουζέλογλου και Βεργίνη ο Απόλλωνας έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 23-17 των Τρικάλων.

17:20 Ο Απόλλων διευρύνει το προβάδισμά του και προηγείται με 17-9, 3 λεπτά πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Μετά τον Ρέινς που ξεκίνησε στην βασική πεντάδα, ντεμπούτο κάνει και ο Στόκτον για τους «μελανόλευκους».

17:10 Εντυπωσιακό ξεκίνημα του Απόλλωνα στην αναμέτρηση.

Οι «μελανόλευκοι» προηγούνται με 7-0 στο πρώτο τρίλεπτο του αγώνα.

17:00 Τζάμπολ της αναμέτρησης στην Περιβόλα.

Οι αρχικές πεντάδες:

Απόλλων: Χίκεϊ, Βεργίνης, Κουζέλογλου, Καλινόσκι, Ρέινς.

Τρίκαλα: Κάφεϊ, Μπιρούτα, Μπάρλου, Καλογιαννίδης, Χότον.

16:50 Ο Απόλλωνας Carna υποδέχεται τα Τρίκαλα στην Περιβόλα σε ένα ιδιαίτερα κρίσιμο παιχνίδι. Η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών.