/

Μπιτς βόλεϊ: Δεύτερη ήττα για τον Πατρινό Κοτσιλιάνο και τον Ζουπάνη

Μπιτς βόλεϊ: Δεύτερη ήττα για τον Πατριν...

Αποκλεισμός στις λεπτομέρειες για τα κορίτσια

Αν και βρέθηκαν μια ανάσα από μια πολύ μεγάλη νίκη, Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη αποχαιρέτισαν το Grand Slam του Όλστιν με την 17η θέση.

Η Εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ γυναικών ηττήθηκε με 2-1 (21-18, 15-21, 19-17) από τις Γερμανίδες Μπίενεκ, Γκρόσνερ καθώς μετά την απώλεια του πρώτου σετ, αντέδρασε ισοφαρίζοντας εύκολα σε 1-1 και φτάνοντας να προηγηθεί με 13-10 και 14-12 στο τάι μπρέικ.

Εκεί όμως δεν μπόρεσε να τελειώσει το ματς για να χάσει το προβάδισμα στο 16-17 και να χάσει τελικά το σετ και το ματς με 17-19.

Την ήττα με 2-0 (21-17, 23-21) από τους Λετονούς Σαμοίλοφς, Σμέντις γνώρισαν και στο δεύτερο αγώνα τους στο κυρίως ταμπλό οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης οι οποίοι ολοκληρώνουν τις υποχρεώσεις τους στις 16:20 κόντρα στους Ρώσους Μπικάνοφ, Κοσκάρεφ.

Μπιτς Βόλεϊ: Έγραψαν ιστορία Κοτσιλιάνος και Ζουπάνης