Πόλο: Ήττα του Ολυμπιακού στην Βαρκελώνη και αποκλεισμός

Κοινοποίηση
Tweet

Νοκ άουτ από την συνέχεια του Champions League τέθηκαν οι ερυθρόλευκοι

Ο Ολυμπιακός πάλεψε για τρία οκτάλεπτα, αλλά στο τέταρτο η Μπαρτσελονέτα επέβαλε την κυριαρχία της κι επικρατώντας 12-8, ουσιαστικά, τέθηκε νοκ άουτ από το Champions League του πόλο Ανδρών.

Με όπλο την καλή άμυνα πορεύθηκε ο Ολυμπιακός στο πρώτο οκτάλεπτο και χάρη στα γκολ των Γιάννη Φουντούλη, Χριστόδουλου Κολόμβου πήρε δύο φορές το προβάδισμα.

Έξι λεπτά πριν από το τέλος της δεύτερης περιόδου, η Μπαρτσελονέτα πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα, ενώ το ημίχρονο έληξε 5-5.

Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν δύο φορές στο τρίτο οκτάλεπτο, αλλά κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Εσπανιόλ, ο οποίος έβαλε τα τρία από τα επόμενα τέσσερα γκολ της καταλανικής ομάδας και γράφοντας το 10-7, ουσιαστικά, έβαλε τέλος στη σεμνή τελετή.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 3-2, 4-1

Μπαρτσελονέτα: Φερνάντεθ 2, Ούμποβιτς 1, Ταχούλ Κόμπτε 1, Περόνε 3, Ετσενίκε 1, Εσπανιόλ 3, Ρόκα 1.

Ολυμπιακός: Φουντούλης 2, Κολόμβος 1, Ντόσκας 2, Μάλιαρακ 1, Βλαχόπουλος 2.

Πηγή: contra.gr