/

Μπιτς βόλεϊ: Ήττα για το δίδυμο γυναικών στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Μπιτς βόλεϊ: Ήττα για το δίδυμο γυναικών...

Το Ελληνικό δίδυμο των Αρβανίτη και Τσαρτσιάνη ηττήθηκε από την Φιλανδία

Δεύτερη ήττα για την εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ γυναικών στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας, καθώς ηττήθηκε με 0-2 σετ από τις Φινλανδές Λέχτονεν / Λάχτι.

Το φινλανδικό δίδυμο πήρε το πρώτο σετ με 21-17 και το δεύτερο με 24-22, ενώ Ελληνίδες είχαν ηττηθεί στο πρώτο ματς με 1-2 σετ από τις Ολλανδέζες, Μέπελινκ / Φαν Ίρσελ.

Έτσι πλέον ο αυριανός (Τρίτη) αγώνας των Βίκυ Αρβανίτη, Μαρία Τσιαρτσιάνη με τις Αυστριακές Σούτσενχέφερ / Πλέσιουτσνιγκ οι οποίες στο άλλο σημερινό ματς του ομίλου ηττήθηκαν με 0-2 σετ (22-20, 21-18) από τις Ολλανδέζες, είναι ουσιαστικά ένας πρώτος τελικός για το ελληνικό δίδυμο που χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει σε πρόκριση

Πηγή: sport24.gr

Μπιτς βόλεϊ: Το τουρνουά της Αυστρίας κατέκτησε η εθνική με τον Πατρινό Κοτσιλιάνο