/

Λύτρωση στο 90΄για τον Ολυμπιακό

Οι Πειραιώτες νίκησαν με 3-2 την αξιόμαχη ομάδα της Κρήτης

Νίκη-θρίλερ για τον Ολυμπιακό στην Κρήτη που κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Εργοτέλη με γκολ του Μήτρογλου στο 90ο λεπτό. Οι Πειραιώτες νίκησαν με 3-2 την αξιόμαχη ομάδα της Κρήτης, σημειώνοντας την πρώτη εκτός έδρας νίκη.

Ο Γιουσούφ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 45 λεπτών άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στον Εργοτέλη. Οι Κρητικοί δε χάρηκαν για πολύ το γκολ που πέτυχαν καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Μήτρογλου έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χαντί στο 55′ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Εργοτέλη κάνοντας το 2-1. Στο 68′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ντομίνγκες ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό. Στο 90ο λεπτό ο Μήτρογλου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το τελικό 3-2 χαρίζοντας το «τρίποντο« στους «ερυθρόλευκους».