/

Πατρινός ποδηλάτης διακρίθηκε στα Γιάννενα

Πατρινός  ποδηλάτης διακρίθηκε στα Γιάνν...

γράφει ο θείος Άκης

Το περασμένο Σαββατοκύριακο διεξήχθη στο Δρίσκο του νομού Ιωαννίνων ο τρίτος αγώνας  του Κυπέλλου Ελλάδος στην κατηγορία.

Η συμμετοχή ήταν μεγάλη με τους συμμετέχοντες να φτάνουν τα 138 άτομα. Ο αγώνας είχε την ονομασία “Giannena Supertrail” και  ήταν αγώνας  κατάβασης σε μία μαγευτική διαδρομή 1,6 χιλιόμετρων.

Ο πατρινός Ελισσαίος Γούβης κατέλαβε την 3η θέση στο αγώνισμα με ελάχιστη μάλιστα διαφορά από τον δεύτερο νικητή. Είναι μία από τις πολλές διακρίσεις του Πατρινού αθλητή και μία προτροπή για τη χρήση του ποδηλάτου στην πόλη.

Ο Ελισσαίος μαζί με άλλα παιδιά συμμετέχουν στην καθιερωμένη βόλτα που γίνεται κάθε Τετάρτη  στην Πάτρα.