/

Ποδόσφαιρο: Με τον Μασούρα της Παναχαϊκής η Εθνική παίδων

Ποδόσφαιρο: Με τον Μασούρα της Παναχαϊκή...

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα αναδείχθηκε ισόπαλο

Με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία επιστρέφει από την Ελβετία η Εθνική Παίδων καθώς στο δεύτερο φιλικό με την αντίστοιχη Εθνική της Ελβετίας αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1. Δύο μέρες μετά την εντυπωσιακή ανατροπή και νίκη με 3-2, τα ταλαντούχα παιδιά του Βασίλη Γεωργόπουλου διασταύρωσαν εκ νέου τα ξίφη τους με της U17 των Ελβετών, αυτήν τη φορά στο «Stade Universitaire St-Leonard» του Φράιμπουργκ και μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις.

Ο αρχηγός της ομάδας Γιώργος Βρακάς έβαλε μπροστά την «γαλανόλευκη» μόλις στο 8΄ για να ισοφαρίσουν λίγα λεπτά αργότερα οι Ελβετοί με τον Μαμπιμπί, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ο «κοκκινόμαυρος» άσος Νίκος Μασούρας αγωνίστηκε για δεύτερη φορά με τα γαλανόλευκα χρώματα για 20 περίπου λεπτά αφού μπήκε ως αλλαγή στο 61’ λεπτό της αναμέτρησης.

Παναχαϊκή: Στην Εθνική παίδων ο Νίκος Μασούρας