/

Αγκαλιά με το πρωτάθλημα και οι παίδες του Προμηθέα

Αγκαλιά με το πρωτάθλημα και οι παίδες τ...

Μετά τη νίκη επί του Έσπερου ΑΟΠΑ

Η παιδική ομάδα του Προμηθέα πέτυχε μεγάλη νίκη με 75-36 επί των Νέων Εσπέρου ΑΟΠΑ, με την οποία ουσιαστικά εξασφαλίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑ-Η 2015-16.

Μαθηματικά αυτό θα συμβεί την επόμενη αγωνιστική σε περίπτωση νίκης επί της Ολυμπιάδας ή ήττας των Αστεριών Αχαΐας.

Η ομάδα του Γιάννη Ελευθεριάδη ήταν καταιγιστική από την αρχή και με όπλο την άμυνα της δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα.

Δεν δέχθηκε καλάθι τα πρώτα 4 λεπτά του αγώνα και προηγήθηκε με 8-0 στο 4΄, 15-1 στο 7΄ και 30-11 στο 15΄, ενώ στη συνέχεια συντήρησε και στο τελευταίο δεκάλεπτο αύξησε εντυπωσιακά τη διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 19-6, 38-20 (ημιχ.), 54-31, 75-36.

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Ελευθεριάδης): Ματαράς Στ., Φραγκισκάτος, Λιόλιος Δ., Βλάσιος 17 (2), Μαντζούκας, Πατσαντζόπουλος 8, Ματαράς Σ., Κατσουλάκος, Αδαμόπουλος 3, Σανδραμάνης 26 (1), Γκάτζιος 9, Μπαρδάκας 12.

ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Πανόπουλος 4 Βαφειάδης 7, Κοτσώνης, Αποστολόπουλος,  Καραΐσκος 7 (1), Τριανταφύλλου 3, Καφέζας, Μιχαλόπουλος 5, Θωμόπουλος 10, Δίπλαρος, Κουραχάνης, Καραβούλιας.