Μπάσκετ: Σημαντική νίκη για τον Γλαύκο

Κοινοποίηση
Tweet

Επί της Ακράτας

Ο Γλαύκος κατάφερε να επικρατήσει της Ακράτας με 65-59, πετυχαίνοντας έτσι την έκτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση, εγκλωβίζοντας την Ακράτα και φτάνοντας την διαφορά  στους 12 πόντους (32-20).

Οι φιλοξενούμενοι τρέχοντας ένα σερί 2-10 κατάφεραν να πλησιάσουν στους 4 πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες της Ακράτας κατάφεραν να περάσουν για λίγο μπροστά, με τον Γλαύκο να αντιδρά και να ξαναπαίρνει το προβάδισμα, το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος.

Δεκάλεπτα: 15-10, 34-30, 47-45, 65-59

Διαιτητές:Σπυρόπουλος-Σκαλτσής (Κωστής)

Γλαύκος(Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 7(1) , Λαμπρόπουλος 15(1), Αδαμόπουλος ,  Πολυδωρόπουλος 5(1), Παπαβασιλόπουλος 9(2), Σταυράκης, Καλλής 2 , Παλλαδινός,  Λιούρδης 13(1) ,Αναγνωστόπουλος 14(1)

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης, Ζίζηλας):Σαρίκας, Λάππας 12, Λαφης 15,  Ολύμπιος,  Κατωπόδης 6 , Μανταλβάνος Κώστας 4, Μανταλβάνος  Γεράσιμος,  Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος,  Μαλλης 6(2),  Βεσκούκης 16(1)

Mπάσκετ: Με το "δεξί" ο Γλαύκος