/

Μπάσκετ: Ο Απόλλωνας κέρδισε με 92-93 την Καρδίτσα στην παράταση

Μπάσκετ: Ο Απόλλωνας κέρδισε με 92-93 τη...

Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με 82-82

Ο Απόλλωνας μπορεί να χρειάστηκε την παράταση, αλλά τελικά κέρδισε με 92-93 την Καρδίτσα (82-82 κ.δ.) για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής μπάσκετ. Η πατρινή ομάδα αν και βρέθηκε να προηγείται ακόμη και με 20 πόντους στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και έφεραν το ματς στα ίσια.

Έτσι οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές του στο επιπλέον πετντάλεπτο με το συγκρότημα του Δημήτρη Παπαδόπουλου να φεύγει με τους βαθμούς της νίκης από την Καρδίτσα.

Δεκάλεπτα: 17-24, 30-47, 56-61, 82-82, (πρτ.) 92-93

Καρδίτσα (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 19, Λεπενιώτης, Ψαρόπουλος 8, Τεπετίδης, Μαυρογιάννης 10, Παππάς, Αμπαράς 18 (5), Καμαριώτης 13 (2), Παπαδόπουλος, Τριχόπουλος 14 (4), Θέος 10 (1).

Απόλλων Πάτρας (Παπαδόπουλος): Ερμείδης, Άκερ 3, Μαστρογιαννόπουλος 10 (2), Κουρέπης 4, Αποστολίδης 7, Τσιάρας 29 (3), Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 16, Γόντικας 7, Χείλαρης 17 (3).

Θυμηθείτε την εξέλιξη

19.00 Nέα ισοπαλία για τις δύο ομάδες με 90-90 ένα λεπτό πριν το τέλος.

18.55 Ξεκίνησε η παράταση με τον Απόλλωνα να προηγείται με 86-88 της Καρδίτσας στα μισά του πενταλέπτου.

18.45 Ο Απόλλωνας είναι ισόπαλος με 82-82 με την Καρδίτσα στην λήξη της κανονικής περιόδου και πλέον όλα θα ξεκαθαρίσουν στην παράταση.

18.35 Δυσκολεύει το έργο του Απόλλωνα με την Καρδίτσα να έχει ισοφαρίσει σε 61-61

18.25 Ολοκληρώθηκε το τρίτο δεκάλεπτο με τον Απόλλωνα με 56-61 της Καρδίτσας.

18.20 Ο Απόλλωνας δέχθηκε ένα σερί 10-0 από την Καρδίτσα, αλλά συνεχίζει να προηγείται με 51-59 των γηπεδούχων λίγο πριν το τέλος της περιόδου.

18.00 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Καρδίτσα με τον Απόλλωνα να είναι μπροστά στο σκορ με 37-52.

17. 45 Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Απόλλωνα  Carna να προηγείται με 30-47 της Καρδίτσας.  Αξίζει να σημειωθεί ότι η πατρινή ομάδα προηγήθηκε και με 25-44 κατά τη διάρκεια του δεκαλέπτου.

17.35 Στη δεύτερη περίοδο έχει μπει ακόμη πιο δυνατά η ομάδα του Παπαδόπουλου, όπου είναι μπροστά στο σκορ με 20-31 έξι λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

17.25 Η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου στην Καρδίτσα βρίσκει τον Απόλλωνα να προηγείται με 17-24 της ομώνυμης ομάδας.

17 .20 Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο κατάμεστο γήπεδο της Καρδίτσας, όπου ο Απόλλωνας έχει μπει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγείται με 13-17.

17.00 Ο Απόλλωνας Carna θέλει άλλη μία νίκη αυτή τη φορά κόντρα στην Καρδίτσα για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών. Δείτε στο thebest.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Μπάσκετ: Για το "διπλό" στην Kαρδίτσα ο Απόλλωνας