/

Bόλεϊ: Η Παναχαϊκή έχασε με 3-0 σετ και από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Bόλεϊ: Η Παναχαϊκή έχασε με 3-0 σετ και ...

Αγωνίστηκαν με υψηλό πυρετό ο Μένιος και ο Νίκος Ρουμελιώτης

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης εντός έδρας, για την 6η αγωνιστική της Βόλεϊ Λιγκ. Για την Παναχαϊκή αγωνίστηκαν με υψηλό πυρετό ο Μένιος και ο Νίκος Ρουμελιώτης και μοιραία το βάρος έπεσε πάνω στους δύο ακραίους Κοτσιλιάνο και Κωστόπουλο.

Οι πατρινοί προηγήθηκαν στο 1ο σετ με 8-4 και 10-7, αλλά ο Εθνικός σταδιακά πήρε τον έλεγχο του αγώνα. Με σερί 4-0 από Χαραλαμπίδη, Χριστόφα ισοφάρησε 12-12, ενώ στο 17-17 με ξέσπασμα του Ρίσιτιτς ήρθε σερί 5-0 που διαμόρφωσε το 22-17. Ο Εθνικός πήρε το σετ 25-19 και έκανε το 1-0.

Στο 2ο σετ με μεγαλύτερη πίεση στο σερβίς ο Εθνικός προηγήθηκε 6-4 και έφτασε στο +4 στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ. Με άριστη υποδοχή ο Βλαχόπουλος έκανε γρήγορο παιχνίδι και ο Εθνικός πάλι με 25-19 έκανε το 2-0 σετ.

Στο 3ο σετ ο Εθνικός προηγήθηκε 4-1 και ουσιαστικά μέχρι το τέλος κράτησε την διαφορά των 2-3 πόντων παρά τις ύστατες προσπάθειες των παικτών του Παναγιώτη Παπαδόπουλο να κάνουν την ανατροπή. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Νίκος Ρουμελιώτης με 4/25 επιθέσεις ήταν εκτός ρυθμού και τα ποσοστά της Παναχαϊκής στην επίθεση μόλις που έφτασαν το 39%.

Τα σετ: 19-25, 19-25, 23-25

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος): Κοτσιλιάνος 11 (9/19 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 60% υπ -40% άριστες), Πόλχλοπεκ 1 (1/1 επ), Νιέβες 6 (5/11 επ), Ρουμελιώτης Νίκος 4 (4/25 επ), Κωστόπουλος 10 (9/24 επ, 1 άσσος, 63% υπ -27% άριστες), Οράμας 7 (7/10 επ) / Ρουμελιώτης Μένιος (λ, 33% υπ - 17% άριστες), Σαλαβασίδης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ (Μουστακίδης): Χαραλαμπίδης 8 (6/12 επ, 2 μπλοκ), Χατζόπουλος 6 (3/5 επ, 3 μπλοκ), Βλαχόπουλος 1 (1/1 επ), Ρίστιτς 15 (14/28 επ, 1 μπλοκ, 71% υπ -36% άριστες), Βελίτσκοβιτς 11 (10/21 επ, 1 μπλοκ, 58% υπ - 19% άριστες), Χριστόφας 7 (3/4 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Κοντοστάθης (λ, 67% υπ -33% άριστες), Καβαρατζής, Κυριακίδης.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα

Οι "κοκκινόμαυροι" έχασαν και το τρίτο σετ με 23-25.

19.20 Η Παναχαϊκή προσπαθεί, αλλά χάνει με 18-21 και στο τρίτο σετ από τον Εθνικό

19.10 Η Παναχαϊκή έχασε και το δεύτερο σετ με 19-25 και πλέον έχει δύσκολο έργο σήμερα κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

18.45 H Παναχαϊκή παλεύει για να παραμείνει κόντα στο σκορ στο δεύτερο σετ, όπου χάνει με 18-13 στο Κουκούλι από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

18.25 Η Παναχαϊκή έχασε το πρώτο σετ με 19-25 από τον Εθνικό.

18.15 H Παναχαϊκή έχει ξεκινήσει δυαντά το παιχνίδι, όπου προηγείται με 8-6 του Εθνικού στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ.

18.00 Η ανδρική ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής, υποδέχεται τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Βόλεϊ Λιγκ.  Παρακολουθείστε από το thebest.gr την εξέλιξη του αγώνα

Bόλεϊ: "Νοσοκομείο" η Παναχαϊκή