/

Παναχαϊκή: Πρώτη εμφάνιση του Νίκου Μασούρα με την Εθνική παίδων

Παναχαϊκή: Πρώτη εμφάνιση του Νίκου Μασο...

Στη φιλική νίκη επί της Ελβετίας με 3-2

Η Εθνική Ομάδα Παίδων, έχοντας στις τάξεις της τον Νίκο Μασούρα της Παναχαϊκής ο οποίος στην παρθενική του εμφάνιση με τα χρώματα της Εθνικής αγωνίστηκε για 20 λεπτά,  επικράτησε 3-2 της αντίστοιχης της Ελβετίας. Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, ενόψει των υποχρεώσεών τους για τα προκριματικά του EURO 2017-18.

Η Εθνική βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό αλλά μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Τζίμα (52’) και Γκοτζαμανίδη (61’) γύρισε το παιχνίδι.

Οι Ελβετοί ισοφάρισαν στο 79ο λεπτό αλλά δύο λεπτά αργότερα (80’+1’) ο Θυμιάνης έδωσε τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στους αγώνες Παίδων η διάρκεια κάθε ημιχρόνου είναι 40 λεπτά.

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν εκ νέου την Πέμπτη 28/9/2017.

Ελλάδα: Ταλιχμανίδης (41’ Μανδάς), Λιάβας (41’ Τζαβίδας), Θυμιάνης, Καραγιάννης, Γκοτζαμανίδης, Βουτσάς, Γιαξής (41’ Φέκκας), Τζίμας (62’ Μασούρας), Αλεξανδρόπουλος (62’ Κοτσόπουλος), Σερπέζης (41’ Μαρτίνης), Βρακάς (75’ Γώγος).

Παναχαϊκή: Στην Εθνική Νέων της Αλβανίας ο Στέφανος Αμπάρας