/

Πόλο: Ο Ολυμπιακός έκανε το πρώτο βήμα για το final-4 της Ευρωλίγκας

Πόλο: Ο Ολυμπιακός έκανε το πρώτο βήμα γ...

Οι "ερυθρόλευκες" αναδείχθηκαν ισόπαλες 10-10 στην Πάντοβα

Βήμα πρόκρισης στο Final-4 της Euroleague γυναικών έκανε ο Ολυμπιακός, αν και έχασε την ευκαιρία να φύγει νικητής από την Ιταλία. Στο πρώτο ματς απέσπασε ισοπαλία 10-10 στην έδρα της Πάντοβα και πλέον η ομάδα του Χάρη Παυλίδη έχει τον πρώτο λόγο για τη ρεβάνς.

Οι «ερυθρόλευκες» 3,5 λεπτά πριν από τη λήξη προηγήθηκαν 10-6 και θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» την πρόκριση, όμως δέχθηκαν 4 γκολ στα τελευταία λεπτά.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-3, 2-3, 5-1

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Ελευθεριάδου, Σώρα, Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου, Ασημάκη, Πλευρίτου Μ., Έμολο 1, Πλευρίτου Β. 2, Μπιανκόνι 3, Σμιτ 1, Σταματοπούλου

Πόλο: Άλλη μία νίκη για Ολυμπιακό, ήττα για Παναθηναϊκό