/

Κολύμβηση: Ατομικό ρεκόρ και 2η θέση ο Χρήστου στο «Euro Meet» Λουξεμβούργου

Κολύμβηση: Ατομικό ρεκόρ και 2η θέση ο Χ...

Στο ίδιο αγώνισμα, ο Γιώργος Παπχιάνος ήταν πέμπτος μεταξύ των εφήβων και 27ος στο σύνολο

Με ακόμη ένα ατομικό ρεκόρ και τη δεύτερη θέση στα 100μ. ελεύθερο, ολοκλήρωσε ο Απόστολος Χρήστου την εξαιρετική παρουσία του στο διεθνές μίτινγκ κολύμβησης Euro Meet, που διεξήχθη στο Λουξεμβούργο. Ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού πέτυχε χρόνο 49.19, βελτιώνοντας κατά πολύ το 49.95 που είχε από πέρυσι, και πήρε τη δεύτερη θέση του τελικού, πίσω από τον Βρετανό Ντάνκαν Σκοτ (48.75).

Ο Στέφανος Δημητριάδης, από τη μεριά του, ολοκλήρωσε τους αγώνες συμμετέχοντας στον τελικό των 100μ. πεταλούδα, όπου κατετάγη έκτος με 54.01.

Από τους νεαρούς αθλητές που μετείχαν στο μίιτνγκ, ξεχώρισε και πάλι ο Λευτέρης Μανιός, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος έφηβος στα 100μ. πρόσθιο, όπου κατετάγη 19ος στο σύνολο με 1:07.70 (είχε δικαίωμα συμμετοχής στον μικρό τελικό αλλά δεν αγωνίστηκε).

Στο ίδιο αγώνισμα, ο Γιώργος Παπχιάνος ήταν πέμπτος μεταξύ των εφήβων και 27ος στο σύνολο με 1:09.26. Στα 400μ. ελεύθερο  Αθανασία Τερζίδου πήρε τη δεύτερη θέση στην επιμέρους κατάταξη των κορασίδων με 4:38.53 (36η στο σύνολο), ενώ στα 200μ. ύπτιο ο Κωνσταντίνος Βιολάρης με 2:19.11 ήταν τέταρτος στους παίδες και 35ος στο σύνολο και ο Θεόδωρος Γκουμπανίτσας με 2:19.80 πέμπτος και 38ος αντίστοιχα.

Κολύμβηση: Με 682 συμμετοχές το "24ο Κύπελλο Χριστουγέννων"