/

Ποδόσφαιρο: Συνεχίζει το σερί της Αχαϊκή - Γκολ και θέαμα στην 14η αγωνιστική της Γ' Εθνική

Ποδόσφαιρο: Συνεχίζει το σερί της Αχαϊκή...

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο

Νέα νίκη για την Αχαϊκή, που επικράτησε 1-0 του Τσικλητήρα Πύλου στην Κάτω Αχαγιά. Το γκολ πέτυχε ο Αποστολόπουλος το 8ο λεπτό.

Αυτό ήταν το τέταρτο συνεχόμενο τρίποντο για την ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλου, που διατηρείται στο +5 από την τελευταία θέση που οδηγεί στο τοπικό.

Δεκαεπτά γκολ περιελάβανε η σημερινή ημέρα στον τρίτο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Αν μετρήσουμε δε και τα έξι γκολ που μπήκαν στη Μυτιλήνη στο ματς του Αιολικού με το Ζευγολατιό στις 8 Ιανουαρίου, η 14η αγωνιστική είναι μακράν η πιο παραγωγική στον όμιλο με σύνολο 23 τερμάτων.

Το αξιοσημείωτο της αγωνιστικής ήταν η ισοπαλία της Παναχαϊκής με τη Χαλκίδα (δύο γκολ στις καθυστερήσεις για τους Πατρινούς) που έδωσε την ευκαιρία στην Ερμιονίδα να μειώσει τη διαφορά της στο -5.

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

Αρνείται να χάσει-Η Παναχαϊκή με εντυπωσιακή ανατροπή αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Χαλκίδα στην Αγυιά