/

Μπάσκετ: Τρίτη νίκη για τον Γλαύκο

Επικράτησε με 82-72 της Πεύκης

Ο Γλαύκος πανηγύρισε την τρίτη του φετινή νίκη, επικρατώντας με 82-72 της Πεύκης για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής των ανδρών. Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να κοντράρουν τον Γλαύκο μόνο στο πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθούν με δύο πόντους στην λήξη της δεύτερης περιόδου.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό περνώντας μπροστά στο σκορ και χτίζοντας μια μικρή διαφορά, την οποία διατήρησαν μέχρι τέλους.

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-41, 62-52, 82-72

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ασημακάκη

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 11, Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 21 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος 5 (1), Παπαβασιλόπουλος, Σταυράκης 5 (1), Καλλής 9 (1), Λιούρδης 10 (1), Αναγνωστόπουλος 17 (1), Παλαδινός.

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Τσιούμπρης, Κυριαζόπουλος 6 (1), Τσαμπής 20, Μελάς 14 (1), Σημαιόπουλος, Τάγαρης 25, Κεχρής 3 (1), Ίβκοβιτς, Κουκάκης 4.

Mπάσκετ: Με το "δεξί" ο Γλαύκος