/

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟΚ -«Κόλαση» από τα καπνογόνα το «Καραϊσκάκης» - ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟΚ ...

Δείτε αεροφωτογραφίες από το γήπεδο Καραϊσκάκη

Ο Ολυμπιακός σε ένα από τα πιο... εντυπωσιακά ντέρμπι των τελευταίων ετών, πέτυχε την ανατροπή και νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική της Super League. Ένα παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις, αλλά και διακοπές, λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι φίλοι του Ολυμπιακού.

Ο διαιτητής Αρετόπουλος έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια, λόγω της ατμόσφαιρας στο Καραϊσκάκη. Ο «Δικέφαλος» άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Βαρέλα, όμως ο αμυντικός του ΠΑΟΚ έγινε μοιραίος στο 25' με το αυτογκόλ που πέτυχε σε γύρισμα του Ιντέγε. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 96' ο Μιλιβόγεβιτς. Εξαιρετικός ο Γλύκος, σταμάτησε σε πολλές φάσεις τους παίκτες του Ολυμπιακού, ενώ μοιραίος του αγώνα για τον ΠΑΟΚ ο Κάμπος, που έχασε κλασικές ευκαιρίες.

ΝΩΡΙΤΕΡΑ

Τρεις φορές έχει διακοπεί η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό κα τον ΠΑΟΚ  στο «Γ. Καραϊσκάκης», καθώς οι φίλαθλοι των ερυθρόλευκων έχουν δημιουργήσει αποπνικτική ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα. Ο αγώνας βρίσκεται σε εξέλιξη και αυτή την ώρα είναι  2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας διακόπηκε για τρία λεπτά και στο δεύτερο ημίχρονο για ενέα λεπτά.

Στο 100ο λεπτό ο αγώνας διακόπηκε ξανά με τον διαιτητή Αρετόπουλο και την ομάδα του ΠΑΟΚ να αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο.

Η διακοπή έχει ξεπεράσει τα 20 λεπτά και γίνονται διαβουλεύσεις για την συνέχιση του παιχνιδιού.