/

Φούτμπολ Λιγκ: Στις καθυστερήσεις κρίθηκαν οι αναμετρήσεις της Κυριακής

Φούτμπολ Λιγκ: Στις καθυστερήσεις κρίθηκ...

"Μισή" η αγωνιστική λόγω μπλόκων και αποχωρήσεων

Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν σε 1-1 τον Κισσαμικό με πέναλτι στις καθυστερήσεις, για την 18η αγωνιστική της Football League. "Έμφραγμα" για τον Αγροτικό, έχασε στο φινάλε από την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Άφησαν βαθμούς στα Χανιά τα Τρίκαλα, που γλίτωσαν στο 90’ τα… χειρότερα ισοφαρίζοντας σε 1-1 τον Κισσαμικό.

Η ομάδα του Γιώργου Μαραντά βρέθηκε πίσω στο σκορ απ’ το 30’ με πλασέ του Μάντζη και δέχτηκε αρκετή πίεση απ’ τους Χανιώτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ανέβασε στροφές και παρά τις ευκαιρίες που είχε, κυρίως με τον Κουσκουνά, το μόνο που κατάφερε να κάνει είναι να σώσει τον βαθμό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Βρούτσινας ανέτρεψε τον Πότσι, με τον διαιτητή να στέλνει τον ΑΟΤ στα έντεκα βήματα και τον Κουσκουνά να διαμορφώνει το 1-1.

Ο βαθμός, πάντως, δεν την… βοηθάει ιδιαίτερα για τον στόχο της ανόδου, αφού η δεύτερη Κέρκυρα έμεινε στο +4, έχοντας μάλιστα ματς λιγότερο.

Τρίποντο με… μπάζερ μπίτερ πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας, που επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα.

Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το τρίποντο με γκολ του Μπλέντι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τους γηπεδούχους στα… όρια της επικίνδυνης ζώνης, όπου ισοβαθμεί εμ τον ΑΟΧ και τον Πανσερραϊκό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος 3-1 (55', 71' Παβίσεβιτς, 93' Ομπράντοβιτς / 77' Αρμάντο)

Αγροτικός Αστέρας - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1 (92' Μπλέντι)

Κισσαμικός - ΑΟ Τρίκαλα 1-1 (30' Μάντζης - 91' Κουσκουνάς)

Ολυμπιακός Βόλου - Πανσερραϊκός 0-3 (α.α.)